"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
RIA peadirektori asetäitjaks saab Joonas Heiter (0)
20. detsember 2021
Joonas Heiter. Foto: RIA

1. jaanuarist hakkab RIA riigi infosüsteemi teenistust (RIS) tüürima Joonas Heiter, kes alates 2018. aastast on juhtinud samas teenistuses andmevahetuse osakonda.

RIA peadirektori Margus Noormaa sõnul on Joonas Heiter tõestanud ennast hea ja tasakaaluka juhina, kes leiab mistahes olukorrale lahenduse. „Ta tunneb hästi infosüsteemide valdkonda, tal on hea ülevaade nii organisatsioonist tervikuna kui ka teenistuse tegemistest, seal hulgas e-riigi toimimisest laiemalt. Ta teab hästi, mis on meie valukohad ning kus saame tehtuga rahul olla,“ selgitas Margus Noormaa.

Joonas Heiterit motiveeris teenistuse juhi kohale kandideerima ambitsioon rääkida kaasa digiriigi järgmistes edulugudes. „RIA on tervikuna seotud väga mitme digiriigi arendusprojektiga, mille õnnestumise eelduseks on meie inimesed, protsessid ja töökorraldus. Tahan anda enda panuse sellesse, et meist sõltuvad e-riigi arendused õnnestuksid ning tooksid kasu kõigile inimestele, kes igapäevaselt e-riigi teenuseid kasutavad,“ ütles Heiter.

Enne RIAsse tööle asumist 2018. aastal töötas Joonas Heiter Elisa Eesti ASis, kus juhtis erinevaid tiime, sh taristu valdkonna ja raadiovõrgu planeerimise osakonna tööd. Ta on lõpetanud magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis telekommunikatsiooni erialal ning lisaks Tartu ülikoolis ärijuhtimise erialal.

RIA peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal juhib riigi infosüsteemi teenistust, mille alla kuuluvad andmevahetuse (X-tee ja RIHA), elektroonilise identiteedi, riigiportaali, riigivõrgu, valimiste infosüsteemide arenduse, tehnoloogia- ning kliendikogemuse ja teeninduse osakonnad. Samuti koordineerib ta RIA peaarhitekti ning äriarhitekti tööd.

Seni riigi infosüsteemi teenistust juhtinud Margus Arm jätkab riigiteenistust Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) juhina alates 20. detsembrist 2021.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.