"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
video Haigestunute arv kahekordistub paari päevaga (0)
21. detsember 2021

“Lähitulevik on selline, et see omikroni variant hakkab olema domineeriv. Praegu moodustab ta 15-16% kõigist uuritud proovidest. See on kolm korda nakkavam kui delta tüvi,” sõnas Terviseameti nakkushaiguste osakonna nõunik Irina Dontšenko.

Omikroni tüvi on WHO andmetel sedavõrd nakkav, et haigestunute arv kahekordistub vaid 2-3 päevaga. Uus tüvi on levima pääsenud ka Eestis ja Tallinnas.

Lõuna-Aafrikas levima hakanud omikroni tüvi on küll erakordselt nakkav, ent samal ajal paistab olevat leebem. Teadlaste sõnul on see mulje petlik.

“Lõuna-Aafrika teadlased ütlevad, et see on tõenäoliselt põhjendatav sellega, et nende populatsioonist on suurel osal juba tekkinud antikehad vaktsineerimise või läbipõdemise teel,” ütles Teadusnõukoja juht Irja Lutsar.

“Raksed ja ülirasked juhud on inimestel, kes pole vaktsineerinud. Statistikast näeb, et ka Eestis on mõned sellides juhtumid, kus põetakse seda väga raskelt,” lisas Dontšenko.

Eelmisel nädalal avaldati Briti Imperial College’i uurimus, mille järgi omikron siiski on sama ohtlik kui delta tüvi. Eriti on ohustatud eakad.

Et uus tüvi levib ka nende seas, kel on kaitse vaid kahe doosiga soovitatakse kiirelt minna tõhustusdoosi tegema, kuid paljudel möödub kuus kuud kuurist alles lähinädalate jooksul.

“Mina arstina soovitan, et ei pea ootama kuus kuud. Võib arutada raviarstiga, et kas võib ka pisut varem ka tõhustusdoosi teha,” ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov.

Omikroni tüve puhul tagab tõhustusdoos kaitse ligikaudu 80-85 protsendil juhtudest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.