"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
teavitamine jätkub 28. detsembril Meeldetuletussõnumitesse tõhustusdooside kohta tuleb pühade ajaks paus (0)
21. detsember 2021
Foto: Ilja Matusihis

Haigekassa teeb pühade ajaks pausi Covidi vaktsiini tõhustusdoosi osas meeldetuletussõnumite saatmisel.

Sõnumeid saadetakse teisipäevani neile inimestele, kellel on kätte jõudnud aeg kolmandaks vaktsiinidoosiks, ning sellega jätkatakse taas alates 28. detsembrist, vahendab BNS.

Immunoprofülaktika ekspertkomisjoni uute soovituste kohaselt tuleks Jansseni vaktsiiniga vaktsineeritud täisealistel teha tõhustusdoos kahe kuu möödumisel esimesest doosist. AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi ja Modernaga vaktsineeritud täisealistele soovitab komisjon võimaldada tõhustusdoosi kolme kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Aja saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris, oma perearsti juures, lähima vaktsineerija telefonil või raviasutuse registratuuris.

„Tõhustusdoos on vajalik eeskätt üle 65-aastastele elanikele. Soovi korral võivad tõhustusdoosi saada kõik üle 18-aastased. Uuringud on näidanud, et aja jooksul nii vaktsineerimise kui läbipõdemise teel saadud immuunsus nõrgeneb, eakatel rohkem ja kiiremini kui alla 65-aastastel,“ rääkis haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Need inimesed, kes soovivad kontrollida ettenähtud perioodi möödumist ehk kas aeg tõhustusdoosiks on käes, saavad seda teha üleriigilises digiregistratuuris aadressil www.digilugu.ee.

Aja broneerimiseks ei pea ootama ettenähtud perioodi täitumist – üleriigiline digiregistratuur lubab tõhustusdoosiks aja broneerida kohe. Tõhustusdoosi on võimalik teha kõikide vaktsineerijate juures üle Eesti, olenemata esimese doosi tegemise kohast. Nagu esimene ja teine doos, on ka tõhustusdoos inimestele tasuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.