"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
HEATEGU Rongireisijad annetasid kodututele ligi 1000 sooja riideeset (0)
21. detsember 2021
Foto: Ilja Matusihis

Jõulukuul reisis Elroni rongidega 105 mängukaru, kes kutsusid inimesi tegema head – annetama sooje riideid neile, kel pole kodusoojust ega sageli ka Eesti talvele vastavaid riideid. Rongireisijad on detsembri jooksul annetanud Tallinna, Tartu, Viljandi ja Valga kogumiskastidesse ühtekokku ligi 1000 sooja riideset, mille Elron on ka abivajajateni toimetanud.

„Sõnumikandjana rongis reisinud 105 hüljatud mängukaru on tänaseks leidnud omale uued kodud lahkete rongisõitjate abil. Karud kutsusid inimesi üle Eesti tegema head ja annetama Tallinna, Tartu, Viljandi ja Valga rongijaamades olevatesse kogumiskastidesse sooje riideid kodututele inimestele. Ühtekokku on tänaseks abivajajatele toodud pea 1000 eset, millest jõulukuul saavad soojust sajad kodutud inimesed,“ tõi Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Katrin Kulderknup esile. Ta selgitas, et Elroni jõulukampaania on olnud üle-Eesti edukas just tänu lahketele rongireisijatele ja annetajatele.

„Täpne kodutute inimeste arv Eestis ei ole teada, kuid hinnanguliselt kasutab paar tuhat inimest Eestis varjupaigateenust. Aastatel 2020–2021 läbi viidud kodutute uuringu kohaselt suudaks taas iseseisvalt toime tulla ligi 39% koduta olnud inimestest. Kuid need inimesed vajavad tuge,“ selgitas Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse direktor Kersti Põldemaa.

Tallinna Hoolekande Keskuse juhataja Imbi Eesmets lisas, et kuna valdav enamus kodututest on täiskasvanud mehed, siis ennekõike on kodututel tarvis sooje jopesid ning voodriga saapaid. Kasuks tulevad ka kampsunid ning soojad sokid.

„Elroni kaudu on kodutud inimestele annetatud enam kui 200 jopet, üle 150 sooja kampsuni, üle poolesaja püksipaari ning jalatsi ja kokku üle 200 mütsi, salli, sooja kinda-  ja sokipaari,“ tõi Elroni kommunikatsioonijuht esile.

Heategevusliku kampaania annetused on juba jõudnud Tallinna Hoolekandekeskusesse, Tartu varjupaika, Tartu naiste tugi- ja teabekeskusesse ning enne jõule toimetatakse veel riideid ka Tallinna Sotsiaaltöö Keskusesse. Kes soovib anda ka oma panuse siis kampaania kestab kuni 26.detsembrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.