"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
viimase seitsme aasta suurim hinnatõus Eluaseme hinnaindeks tõusis kolmandas kvartalis aastaga 17,3 protsenti (0)
22. detsember 2021
Foto: Albert Truuväärt

“Eluaseme hinnaindeksi muutus oli viimase seitsme aasta suurim. Viimati oli eluaseme hinnaindeksi muutus sellest suurem 2014. aasta esimeses kvartalis, mil see oli 17,5 protsenti,” kommenteeris statistikaameti analüütik Egne Säinast.

Eluaseme hinnaindeks tõusis selle aasta kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 3,4 protsenti ning võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 17,3 protsenti. Statistikaameti analüütiku Egne Säinasti sõnul tõusid korterite hinnad võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 16,6 protsenti ja majade hinnad 19,5 protsenti. Võrreldes teise kvartaliga tõusid korterite hinnad 3,8 protsenti ja majade hinnad 2,5 protsenti, vahendab BNS.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ning seda arvutatakse korterite ja majade kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks tõusis kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 2,9 protsenti ja võrreldes 2020. aasta kolmanda kvartaliga 11,9 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme ostja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme ost, muud eluaseme ostmisega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.