"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Lõpeb Westholmi gümnaasiumi juurdeehitise arhitektuurikonkurss (0)
22. detsember 2021
Westholmi Gümnaasiumi direktor Rando Kuustik, Foto: Scanpix

“Arhitektuurikonkursiga oleme astumas sammu lähemale oma ajaloolise unistuse täitumisele ning loodame, et antud konkurss aitab meil saada parema ettekujutuse sellest, kuidas ühildada tänapäevane ja tulevikku vaatav kool, kus kooliperel oleks ideaalilähedane õppida ja õpetada,” rääkis Jakob Westholmi gümnaasiumi direktor Rando Kuustik. “Ühtlasi oleks kogukonnal koht sportimiseks ja kultuuri nautimiseks, sest kool peab olema kogukonna keskus, kus toimetatakse käsikäes ka siis, kui õppetöö on lõppenud,” lisas Kuustik.

Tallinna linnavaraamet koostöös Tallinna strateegiakeskuse ja Eesti Arhitektide Liiduga ootab kolmapäevani töid ideekonkursile Jakob Westholmi gümnaasiumi juureehitisele parima arhitektuurilahenduse saamiseks.

“Jakob Westholmi gümnaasiumi algklassid õpivad Luise tänava koolimajas ajutistes tingimustes juba 17 aastat, juurdeehitise valmimine tooks kõik kooliastmed ühte kampusesse kokku,“ sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kes tõdes, et Kevade tänav 8 kinnistule 1940. aastal rajatud hoone on jäänud kooliperele kitsaks ega suuda pakkuda kaasaegsetele nõuetele vastavaid õpitingimusi.

Arhitektuurikonkursi eesmärk ongi abilinnapea sõnul luua õpilastele ja õpetajatele kaasaegne ning inspireeriv õpi- ja õpetamiskeskkond, mis vaataks ka tulevikku.

Juurdeehitisega luuakse koolile võimalus muutuda omanäoliseks humanitaarhariduse kompetentsikeskuseks, kus pakutakse ka meedia, teatri, muusika ja kino harrastamiseks võimalusi. Sealjuures soovitakse luua ka paremad tingimused keskkonna, meditsiini ja riigikaitse oskuste arendamiseks ning tänapäevased tingimused töö- ja tehnoloogiaõppeks.

Lisaks kavandatakse ka täismõõdus spordikompleks ühes võimla, jõusaali ja ronimisseinaga. Tänapäevaste sportimisvõimaluste loomine laiendab nii riigikaitse õppe võimalusi kui ka muudab kooli kogukonnale avatuks. Oluline ülesanne on rajada kooli juurde ka maksimaalselt multifunktsionaalsed väliõppe- ja puhkealad. Samuti lahendatakse juurdeehituse käigus innovaatiliste loodusteaduste õpetamiseks vajalike laborite küsimus ning luuakse sobivad tingimused ka HEV lastele. Planeeritava juurdeehituse netopind on umbes 6000 ruutmeetrit.

Ideekonkursile järgneb detailplaneeringu lõpuleviimine ning hoone projekteerimise ja ehitamise protsess, mille prognoositav kogumaksumus on 12,6 miljonit eurot.

Parima kavandi selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad Tallinna linna ja Jakob Westholmi Gümnaasiumi esindajad ning mainekad eesti arhitektid. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.