"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Neljast Eesti kultuuriinimesest valmivad portreefilmid (0)
22. detsember 2021
Hendrik Sal-Saller. Foto: Ilja Matusihis

Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital kuulutasid tänavu suvel välja portreefilmide konkursi, et leida põnevaid ideid Eesti oluliste kultuuriloojate ja ühiskonnategelaste tutvustamiseks – nüüdseks on selgunud konkursi võidutööd.

Portreefilmid valmivad 2022.-23. aastal, ETV ekraanile jõuavad need 2023. aasta jooksul, vahendab BNS.

Konkursile laekus kokku 12 filmiideed, mis peegeldavad Eesti kultuurimaastiku mitmekülgsust. Valituks osutusid järgmised tööd: „See on see, mis paneb elama. Hendrik Sal-Sallerist“, režissöör Madis Ligema, tootja Dalai Laama OÜ; „Põrgu katlakütja. Seaküla Simson“, režissöör Kullar Viimne, tootja Rühm Pluss Null OÜ; „Kaarel Kurismaa“, režissöör Aljona Suržikova, tootja Diafilm OÜ; „Mees missioonil. Tarmo Soomere“, režissöör Kaupo Kruusiauk, tootja Flo Film OÜ.

Žürii liikme Filipp Kruusvalli sõnul oli tegu kõrgel tasemel konkursiga, mis paistis silma eriilmeliste, intrigeerivate ja mänguliste ideekavandite poolest. “Seekordse portreefilmide valiku märksõnadeks on teadus, muusika ja kunst. Leidub nii heas mõttes meelelahutuslikumat kui ka intellektuaalsemat käsitlust, ent kõiki lugusid iseloomustab kaasahaarav inimlikkus ja originaalselt kokkukõlav režissööri ja peategelase suhe,” lisas Kruusvall.

Žüriisse kuulunud ETV peatoimetaja Marje Tõemäe lisas, et projekt on näidanud olulisust Eesti kultuuripärandi loomisel ja hoidmisel. “Oluline panus siin on nii portreteeritavatel kui ka filmide autoritel, kes kõnetavad tänases päevas ja aitavad samas hoida meie kultuurilugu ka pikemas ajaperspektiivis.”

Tänavuse konkursi žüriisse kuulusid Marju Lepp (Eesti Kultuurkapital), Filipp Kruusvall (Eesti Filmi Instituut), Karlo Funk ja Marje Tõemäe (Eesti Rahvusringhääling).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.