"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
video Linnatranspordi bussijuht Jaanika Neola: palgatõus tuli üllatusena (0)
22. detsember 2021

“Mulle meeldib liikuv töö, erinevad liinid teevad selle töö vaheldusrikkaks.  Üks päev ühel liinil, teine päev teisel liinil.  Palgatõus on alati meeldiv ja kuna see on lausa sada eurot, tuli see pigem üllatusena,” rääkis Tallinna Linnatranspordi bussijuht  Jaanika Neola.

„Linna ühistranspordi keskkonnasõbralikumaks ja mugavamaks muutmiseks võtame järgmisel aastal kasutusele 150 uut gaasbussi ning aasta esimeses kvartalis loodame sõlmida lepingu kaheksa uue trammi soetamiseks,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. „Eraldame Tallinna Linnatranspordi täiendavaks rahastamiseks 20 miljonit eurot, et muu hulgas tõsta ühissõidukite juhtide palku ja suurendada liiniveo mahtu 5 protsendi võrra.“

Järgmise aasta prioriteedid Tallinna transpordis on tõsta ühissõidukijuhtide palku, võtta kasutusele 150 uut gaasibussi, ette valmistada ühistranspordi liinivõrgu uuendamine ja kaheksa uue trammi hange.

Algaval aastal on kavas varustada ka ligi 60 ühissõidukipeatust uue ootekojaga.

„Hoolimata hinnatõusust Elroni rongiliinidel soovib linn jätkata linnaelanikele tasuta sõidu pakkumist raudteel,“ kinnitas abilinnapea. Tallinna elanikud võivad ka järgmisel aastal rohelist kaarti näidates sõita rongidega linna piires, milleks linn pikendab lepingut Elroniga ligi 2,6 miljoni euro eest.

2022. aastal on linnal kavas viia läbi mahukas analüüs, mis vaatleb transporditaristu koormust, hindab ühistranspordisüsteemide arendamise vajadust ja koondab ettepanekud ühistranspordi liinivõrgu uuendamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.