"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Koroonaviiruse leviku riskitase tõusis Eestis taas kõrgeks (1)
23. detsember 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Valitsus võttis teadmiseks, et koroonaviiruse leviku riskitase on Eestis ühe astme võrra tõusnud ja on nüüd taas kõrgel ehk oranžil tasemel.

Eestis nakatub praegu seitsme päeva keskmisena 634,9 inimest, nädala keskmine COVID hospitaliseeritute arv on 22,71 inimest. Seitsme päeva keskmine COVID-19 surmade arv on 4,29 inimest. Üle 60-aastaseid inimesi nakatub seitsme päeva keskmisena 84,1. Juhitaval hingamisel viibivate COVID-19 patsientide arv on 14. Täisvaktsineeritud täiskasvanud elanikkonna hõlmatus on praegu 71,08 protsenti, tõhustusdoose on saanud kokku 267 877 inimest. 

Epideemia kontrolli alla saamiseks on väga oluline roll vaktsineerimisel. Eestis on vaktsineerimine avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt viieaastased. 

Enda ja teiste kaitsmiseks tuleb esimesel võimalusel teha COVID-19 vaktsiini tõhustusdoos, kanda avalikes siseruumides maski, vähendada kontakte ja jääda haigustunnustega koju. Kui nakatub pereliige, tuleb isolatsiooni jääda kõigil kodustel, ka neil, kes on vaktsineeritud. Enne eakate lähedastega kohtumist tuleb võimalusel teha kiirtest. 

Valitsus leevendas 31. detsembrist kuni 2. jaanuari hommikuni meelelahutusasutustes ja mujal kehtivat kella 23 sulgemisaja piirangut. Selleks, et vältida haiguskollete teket, tuleb avalikes siseruumides toimuvatel üritustel järgida kõiki ohutuse reegleid. Üritusest tohivad osa võtta ainult COVIDi tõendit esitavad inimesed.

Kehtivaid piiranguid ja kontrollimeetmeid hindab valitsus iga kahe nädala tagant, riskitaset vaatab valitsus üle kord nädalas.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

riskifaktor
23. dets. 2021 21:06
https://eestinen.fi/2021/12/koroona-ulevaade-euroopas-50-nadal-tipus-on-korge-vaktsineeritusega-taani-madalaim-tase-madala-vaktsineeritusega-rumeenias/