"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Lasnamäel saab jätkuvalt eelregistreerimata vaktsineerida mitmes kohas (0)
23. detsember 2021

Tallinnas Lasnamäel jätkab tööd nõustamis- ja vaktsineerimispunktide võrgustik ning ka uuel aastal saab eelneva registreerimiseta mugavalt vaktsineerida Ülemiste keskuses, Lasnamäe Centrumis ja Lindakivi kultuurikeskuses.

„Vaktsineerimine aitab vältida COVID-19 haiguse rasket põdemist. Seetõttu kutsun üles kasutama võimalust ja lasta ennast vaktsineerida. Samuti tänan siinkohal kõiki, kes on ennast juba vaktsineerinud. Nõustamis- ja vaktsineerimispunktides saab nii esimest kui ka teist süsti, tõhustusdoosi ning võimalus on küsida vaktsiinide alast nõu,“ ütles Lasnamäe linnaosavanema kohusetäitja Anu Aus. 

Täiskaitse saavutamiseks on väga oluline läbida kogu vaktsineerimiskuur ja mitte loobuda teisest kaitsesüstist. Teise kaitsesüsti aja ja koha saab teada esimese doosi tegemisel. Vaktsineerima tulles peab kaasa võtma ID-kaardi või passi, eelnev registreerimine ei ole vajalik. 

Lasnamäel tegutsevad nõustamis- ja vaktsineerimispunktid ei tööta 24.-26. detsembril ning 1. jaanuaril. 31. detsembril on kõik Lasnamäe vaktsineerimispunktid lahti kella 19-ni. Maxima XXX kaupluse juures Linnamäe tee 57 asuv vaktsineerimispunkt lõpetab tegevuse aasta lõpuga.

Ka tuleval aastal saab Lasnamäel iga päev vaktsineerida mitmes kohas. Lindakivi kultuurikeskuses saab kaitsesüsti esmaspäevast reedeni kell 12-19 ja laupäeval ning pühapäeval kell 10-17, Ülemiste keskuses peasissepääsu kõrval esmaspäevast reedeni kell 12-19 ja laupäeval ning pühapäeval kell 10-17 ja Confido Kiirkliinikus Lasnamäe Centrumis esmaspäevast laupäevani kell 10-21 ja pühapäeval kell 10-19.

„Lasnamäe vaktsineerimispunktides saab mugavalt teha ka tõhustusdoosi. Terviseamet soovitab tõhustusdoosi teha siis, kui vaktsineerimiskuurist on möödas Pfizer/BioNTechi, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul vähemalt kolm kuud ning Jansseni vaktsiini puhul kaks kuud,“ lisas Aus. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.