"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Tallinn valmistub lume väljaveoks pühade ajal (0)
24. detsember 2021
Ksenija Kurs

Seoses tiheda lumesajuga, mis võib ilmaprognooside kohaselt jätkuda ka homme, valmistub linn lumeväljaveoks ka pühade ajal.

Abilinnapea Vladimir Svet nentis, et jätkuva tiheda lumesaju korral on linn valmis kvartalisisestelt tänavatelt lund välja vedama ka jõulupühade ajal. „Seepärast palume ennetavalt autoomanikelt tähelepanelikkust ja mõistvat suhtumist, juhul kui nende kodutänavale või -hoovi tekib ajutine parkimiskeelu märk ja nende autod palutakse ajutiselt kodutänavalt kõrvaldada. Lume väljavedu on vajalik, et vältida suurte lumevallide tekkimist, mis muudab ka liiklemistingimused kitsamaks ja ohtlikumaks,“ selgitas Svet.

Ilmaprognoosi kohaselt võib lumesadu jätkuda veel ka homme, mistõttu tuletab abilinnapea autojuhtidele meelde, et vaatamata pidevale lume- ja libedusetõrjele, tuleb siiski arvestada tihedas lumesajus keeruliste ja lumiste teeoludega ning varuda sihtkohta jõudmiseks piisavalt aega. „Seega tuleb kõigil liiklejatel olla ettevaatlik, tähelepanelik ja arvestada kaasliiklejatega,“ sõnas Svet.

Lumekoristustehnika tuli täna tänavatele kell 04.00, samal ajal lumesaju algusega. Töös on 120 lumekoristusmasinat, sealhulgas sahk-puisturid ja traktorid, lumelaadurid ning lisaks 33 käsitööbrigaadi, kes tegelevad peamiselt ühistranspordipeatuste ja ülekäiguradade puhastamisega. Lumekoristustööd käivad vahetpidamata ja seni, kuniks lumesadu läbi saab ja tänavad puhtaks aetud.

Ühtlasi tuleb kinnistuomanikel olla valmis kõnniteede puhastamiseks. Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on kinnistu või ehitise omaniku korraldada, mistõttu tuleb kõnnitee puhastada nii päeva alguseks kui ka vajadusel päeva jooksul. „Me täname kõiki kojamehi, masinajuhte ja hooldusfirmade töötajaid, kes aitavad neil päevil linna lumest puhtaks teha ja tagavad meie turvalist liiklemist nii tööpäevadel kui pühadel,“ lisas abilinnapea.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.