"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
East Capital Real Estate müüb Mustamäe Keskuse (0)
28. detsember 2021
Mustamäe Keskus. Foto: M. Heinmets

Fondivalitseja East Capital Real Estate müüb Tallinnas asuva 21 tuhande ruutmeetrise Mustamäe Keskuse, mille omanikuks ja haldajaks on ettevõte alates selle avamisest, aastal 2016.

Mustamäe Keskus oli üks esimesi Eestis, mis hakkas traditsioonilise kaubanduse kõrval suunama rohkem tähelepanu ka vabaaja sisustamisele, ning meelelahutuse pakkumisele. Keskus ühendab endas lisaks kaubanduspindadele mitmeid teenusepakkujaid, restorane ja kohvikuid, tipptasemel kino ning fitness-klubi. Mustamäe Keskusest on tänaseks kujunenud ühe Tallinna tihedaima asustusega piirkonna elanike jaoks populaarne kohtumis- ja ajaviitekoht. Keskuses tegutsevad ärid on pidanud hästi vastu ka pandeemiaajal, sest paljud kaupmehed ja teenusepakkujad suutsid oma äri kiiresti ümber suunata e-kanalitesse ja kaasamüüki.

East Capital Real Estate tegevjuhi Madis Raidma sõnul on omanik kõigi aastate jooksul sihikindlalt keskuse kontseptsiooni arendanud, muutes seda lihtsamini ligipääsetavaks külastajatele, kes liiklevad jalgsi või ühistranspordiga ning kombineerides keskuses teenuseid ja ärisid, mis just kohalikku kogukonda kõige rohkem kõnetaksid. East Capitali valduses ja eestvedamisel omandas hoone detsembri alguses ka BREEAM jätkusuutlikkuse sertifikaadi tasemel „Väga Hea“.

Raidma sõnul on niivõrd hästitoimivat keskust ka mõnevõrra kahju müüa, kuid teisalt tuntakse uhkust saavutatu üle. „Keskuse konkurentsivõime saavutamine ja tagamine on olnud märkimisväärne töö ning täname siinkohal kindlasti kõiki rentnikke, kes läbi aastate ning eriti just viimastel aastatel on oma ärid ja teenused suutnud edukalt töös hoida,“ ütles Raidma. Raidma märkis veel, et ka pandeemia laineharjal pole keskuses rendipindu vabanenud ning hooti suudeti keskuse käivet isegi kasvatada.

„Kahtlemata saab uus omanik konkurentsivõimelise ning tugevate rentnikega keskuse, kus muuhulgas tegutsevad Rimi, Apollo, MyFitness spordiklubi ning arvukalt häid restorane. Oleme täiesti kindlad, et keskusel läheb hästi ka tulevikus,“ lisas Raidma.

East Capitali nõustasid tehingus Redgate Capital koostöös Newsec Baltics`iga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.