"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Järgmisel aastal tuleb Tallinnasse neli uut ohtlike jäätmete kogumispunkti (0)
28. detsember 2021
Foto: Albert Truuväärt

„2020. aastal kogus Tallinna linn kokku 350 tonni ohtlikke jäätmeid. Me näeme iga-aastasest statistikast, et inimesed hoolivad, mis saab keskkonnast nende ümber ja kasutavad seda teenust aktiivselt. On ülioluline, et lisame punkte, kuhu ohtlikke jäätmeid tuua ja teeme niimoodi keskkonnasõbralikud valikud veel mugavamaks ja kättesaadavamaks,“ ütles abilinnapea Joosep Vimm.

Tallinna Jäätmekeskus avab uuest aastast täiendavalt ohtlike jäätmete kogumispunktid Kristiines, Lasnamäel ja Haaberstis, kus saab tasuta ära anda keskkonnale kõige ohtlikumaid jäätmeid.

Aasta alguses, 8. jaanuaril alustab elanikelt ohtlike jäätmete vastuvõtmist kogumispunkt Mustjõe 40 kinnistul Kristiine linnaosas. Lähiajal lisanduvad Lasnamäe linnaossa kogumispunktid Pae 19 kinnistule ja Narva maantee ning Vana-Kuuli tänava ristmiku lähistele. Neljas uus kogumispunkt paigutatakse Haabersti liiklussõlme juurde Paldiski maanteel Circle K tankla ja Rimi kaupluse lähistele.

Ohtlike jäätmete kogumispunktides saab ära anda patareisid ja akusid, aegunud ravimeid, lampe, tulekustuteid, mootori -ja toiduõli, samuti on mõistlik tuua kohale kõikvõimalikud kodukeemia jäägid. Vastu võetakse ka ohtlike jäätmetega määrdunud pakendid ehk värvipurgid. Ettevõtteid ja asutusi jäätmepunktid ei teeninda, mistõttu ohtlike jäätmete suuremate koguste valdajad peavad oma jäätmed üle andma asjakohase keskkonnakaitseloaga töötlejatele.

Tänavu aprillist tegutsevad Tallinna Jäätmekeskuse kaks oranži ohtlike jäätmete kogumispunkti Kesklinnas, Wismari tänava ja Toompuiestee ristumiskohas olevas parklas ja Rannamäe tee ning Uue tänava pikenduseks oleva Väike-Rannavärava tee ristumiskohas asuvas parklas. Ohtlike jäätmete kogumispunktid tegutsevad nädalavahetustel, laupäeviti ja pühapäeviti kell 10–15. Lisaks saab ohtlikke jäätmeid üle anda neljas jäätmejaamas ja kogumisringidel. Ohtlikke jäätmeid saavad ära anda Tallinna elanikud, punkti külastades tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.