"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Moskva: Venemaa ei hau Ukraina ründamise plaani (0)
28. detsember 2021
Venemaa föderatsiooninõukogu aseesimees Konstantin Kossatšov. Foto: Scanpix

Venemaa ei kavanda Ukraina-vastase sõjalise operatsiooni alustamist, kuid sel on õigus kasutada operatiivkorras oma relvajõude Venemaa kodanike kaitsmiseks välismaal, kui neid peaks rünnatama, ütles Venemaa föderatsiooninõukogu aseesimees Konstantin Kossatšov.

“Ei ja veel kord ei, Venemaa ei hau isetahtsi plaane Ukraina ründamiseks,” ütles Kossatsov usutluses Interfaxile, vahendab BNS.

Tema arvates puudub igasugune mõte “mingi sõjalise operatsiooni algatamiseks Ukraina vastu”. “Venemaa ei ole mitte kunagi mitte kedagi esimesena rünnanud. Arvan, et seda ei juhtu kunagi ka edaspidi,” ütles senaator.

Samas märkis ta, et Venemaa näeb, kuidas Donbassi ümber kirgi üles puhutakse ja Ukrainat innustatakse proovima lahendada kagualade küsimust sõjalisel teel.

“Kusjuures provokaatorid nii Ukrainas kui välismaal mõistavad, mis sellisel juhul sünnib. Mitte mingil viisil ennetades sündmuste arengut, meenutan lihtsalt neile provokaatoritele, et pärast Tshinvali (Lõuna-Osseetia) tragöödia toimumist viidi 2009. aastal Venemaa kaitseseadusesse sisse tõsised parandused. Selle kümnes paragrahv annab võimaluse kasutada Vene relvajõude operatiivselt välismaal,” märkis Kossatšov.

Tema sõnul on relvajõudude välismaal kasutamise üheks aluseks Venemaa kodanike kaitsmine väljaspool selle ala, kui neid peaks relvaga rünnatama.

“Tahaksin siiralt uskuda, et Ukraina võimud ei jõua kagualade tsiviilelanikkonna vastu jõu kasutamiseni, nende seas on palju Vene kodakondsusega inimesi, mis nõuaks selle seadusesätte rakendamist. Ja Venemaa teeb kõik enesest sõltuva, et seda stsenaariumi mitte lubada,” ütles Kossatšov. 

Praegust olukorda Venemaa-USA suhetes ei saa tema sõnul veel nimetada uueks Kariibi kriisiks, kuid teravuselt on see tollest järgmine.

“Me ei ähvarda üksteist otseselt, esialgu on juttu vastastikusel alusel mingite plaanide teatavaks tegemisest, mis viiakse ellu “juhul kui”. See on pisut teine lugu, kuid ilmselt seaksin ma praegu toimuva teravuselt sõjajärgse ajajärgu rahvusvahelistes suhetes teisele kohale pärast Kariibi kriisi,” ütles Kossatšov usutluses Interfaxile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.