Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
11 aastavahetust vannitoas Mures koeraomanik: ta lihtsalt paaniliselt kardab (0)
28. detsember 2021

“Täiesti mõttetu on koerale midagi seletama hakata, sest ta lihtsalt paaniliselt kardab,” rääkis murelik koeraomanik Marika. “Võib ju niimoodi juhtuda, et lähed koeraga õue, siis kui on vaikne ja siis äkki keegi laseb pauku. Kui poleks jalutusrihmasid või trakse, siis koer paneks ükskõik kuhu jooksu, sest ta on täiega paanikas.”

Marika on viimased üksteist aastat uue aasta vastu võtnud tualetis või vannitoas ning seda põhjusel, et tema koer kardab meeletult ilutulestikku. Ilutulestik on kujunenud aastavahetuse lahutamatuks osaks, kuid loomade jaoks kahjuks see  nii meeldiv ei ole. Seetõttu kutsuvad Eesti Loomakaitse Selts ja Tallinna linn üles omakeskis mitte rakette laskma.

Eesti Loomakaitse Seltsi turundusjuht Agnes Blank rääkis, et  eelmine aasta oli juhtum, kus  loom jooksis hirmust minema ja mitu päeva oli jooksus. ” Niimoodi, et ta oli täiesti ära nälginud,“ lausus ta. „Kuna külm on ka, siis see võib loomale päris  kurvalt lõppeda.”

Ka Tallinna Loomade Varjupaika satub uusaastaööl alati rohkem loomi. Teated hulkuvate loomade kohta on kujunenud juba tavapäraseks nähtuseks. Suure hirmuga panevad kodust plehku nii kassid kui koerad.

Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni-Anete Mõisamaa rõhutab, et inimesed  peaksid kindlasti arvestama sellega,  et nii koerad kui ka kassid on üldiselt mürakartlikud. “Kindlasti tuleks nad tuppa kinni panna,“ lausus ta. „Kui võimalik, siis omanik võiks olla koera juures ja koera maha rahustada.”

Lisaks koduloomadele kannatavad saluudi tõttu igal aastal ka linnud, metsloomad ning loomaaia asukad. Mullu näiteks jäi loomaaias šimpans Betty suure stressi tõttu haigeks.

“Ja ilutulestik mõjutabki tegelikult kõiki loomi ja ka nende tervist ka, mitte ei tekita lihtsalt hirmu,“ lausus Blank. „Kuna tegelikult lastakse ilutulestikku igal pool ja mõeldakse küll, et minnakse suurele maa-alale, kus võib-olla ei ole loomi, aga tegelikult loomi on igal  pool.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.