"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
Öösel hukkus Tartu- ja Pärnumaal tulekahjudes kaks meest (0)
28. detsember 2021
Foto: Päästeamet

Öösel hukkus majapõlengus Tartumaal 55aastane ja Pärnumaal 60aastane mees. Mõlemal puhul avastasid tulekahju kaugemal asuvad inimesed. Päästjate saabudes oli põlengute areng kaugel, leegid hoone katusest väljas ning inimelusid päästa võimatu.

Asjaolud viitavad, et majadest puudusid töökorras suitsuandurid, mis oleks põlengust varakult märku andnud, lasknud meestel majast väljuda ning oma elu päästa. Päästjad juhivad tungivalt tähelepanu, et pühade ajal ei unustataks kontrollida suitsuanduri töökorras olekut. Patarei vahetuseks laest alla võetud suitsuandur tuleb kohe oma kohale tagasi paigaldada.

27. detsembril kell 21.58 teatati, et Saarde vallas Metsaääre külas põleb elumaja. Päästjate saabudes oli kahekorruseline maja üleni leekides ja mõne minuti pärast kukkus sisse katus. Kustutustöödeks ja inimeste otsimiseks majja sisenemine oli võimatu. Kell 00.35 leiti maja rusudest hukkunud, tõenäoliselt majaomanikust 60aastane mees. Päästetööd lõpetati kell 2.10. Kustutusvett said päästjad maja lähedal asuvast tiigist. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

27. detsembril kell 23.52 teatati, et Peipsiääre vallas Virtsu külas on näha tulekuma ja kuulda põlemisel puruneva eterniidi pauke. Päästjate kohale jõudes selgus, et põleb elumaja, mille katus ja üks pool oli täisleekides. Kustutustööde käigus leiti rohkem põlenud majapoole vahelae rusude alt tõenäoliselt majaomanikust hukkunud 55aastane mees. Tulekahjus hävis täielikult kogu maja katus ning pool maja. Tulekahju esialgne põhjus on rike tööriista-akudes, mis süttisid ja ümbruse süütasid.

Arvestades asjaoluga, et mõlemad tulekahjud avastasid ja neist andsid teada kaugemal asuvad inimesed, on alust arvata, et hoonetest puudusid töökorras suitsuandurid. Hoiatus-seadmed oleks põlengust varakult märku andnud, lasknud meestel majast väljuda ning oma elu päästa. Päästjad juhivad tungivalt tähelepanu, et pühade ajal ei unustataks kontrollida suitsuanduri töökorras olekut. Patarei vahetuseks laest alla võetud suitsuandur tuleb kohe oma kohale tagasi paigaldada. Samuti tuleb olla hoolikas kütmisel ning vältida korraga järjest kütmisega kütteseadmete ülekütmist, mille tõttu selle liialt kuumenevad osad või tekkivatest pragudest ümbrus võib süttida. Sooja saamiseks on seega õige kütta korraga vähem ja paar korda päevas.

Sel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud kokku 38 inimest. Pärnumaal on tulesurmasid olnud sel aastal 2, Tartumaal 7.

Eelmisel aastal hukkus põlengutes kokku 36 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.