"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
vägivaldsed pühad Põhja prefektuuri operatiivjuht: liiga tihti jõutakse selleni, et käiku lähevad rusikad (0)
28. detsember 2021

“Kui on pikad pühad ja alkoholi tarvitamist palju, siis liiga tihti jõutakse ikkagi selleni, et käiku lähevad rusikad,“ rääkis Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn, kelle sõnul oli pühade ajal lähisuhtevägivalla juhtumeid väga palju.

„Kurb on see, et sellised rahupühad rikutakse ära ju väga paljudel inimestel, sealhulgas väikestel lastel, kes tegelikult jäävad toredast jõuluõhtust ilma, kui vanemad omavahel tülli  lähevad,” lausus Pärn.

Kolme päeva jooksul pandi Tallinnas  toime 22 vägivallakuritegu, enamik neist kehalised väärkohtlemised ja valdav osa neist olidki  just lähisuhtevägivallaga seotud.

Jõulud on küll rahu ja vaikuse aeg, kuid paraku leiab ka siis aset  olukordi  mis vajavad  politsei või kiirabi sekkumist. Tallinnas sai kiirabi jõulupühade ajal kokku 892 väljakutset, see on 15 protsenti rohkem kui mullu. 

Tallinna Kiirabi operatiivjuhi Taavet Reimersi  sõnul on  väljakutseid  erinevaid.  “Kuid saame välja tuua, et seoses ilmastikuoludega oli meil traumakutseid tavapärasest rohkem,“ lausus ta. „Kahjuks pühade ajal me ei saa üle ega ümber alkoholi kuritarvitamisest.”

Kokku registreeriti Tallinnas  69 kuritegu, millest enamik olid varavastased. Politsei  tabas roolist kaheksa joobes juhti.

“Autojuhtide kainust kontrollime ka aastavahetusel ja aastavahetuse pidustuste ajal,“ ütles Pärn. „Nii, et kui keegi arvab, et võiks autoga minna sõitma, peale alkoholi tarvitamist, siis see ei ole hea mõte. Päris suur tõenäosus on ikkagi meie vaatevälja sattuda.”

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

23. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänava korteris ründas 45-aastane mees oma elukaaslast, 49-aastast naist ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Politsei saabumise ajaks oli mees lahkunud. 

23. detsembril anti teada, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval ründas 48-aastane mees temale tuttavat 40-aastast meest ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi.

23. detsembril tuli teade, et Põhja-Tallinnas Randla tänava korteris ründas seni tuvastamata inimene 40-aastast naist, tekitas talle valu ja kehavigastusi. Kõik korteris viibinud inimesed olid joobes. 

24. detsembril laekus teade, et Mustamäel Mustamäe tee maja trepikojas ründas joobes 29-aastane mees konflikti käigus 70-aastast meest. Politsei pidas ründaja kinni.

24. detsembril teatati, et Kristiines Kuldnoka tänava korteris lõi 55-aastane mees oma abikaasat 42-aastast naist näkku ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Politsei saabumise ajaks oli mees lahkunud.

24. detsembril anti teada, et Põhja-Tallinnas Tehnika tänaval ründas 42-aastane mees temale tuttavat 28-aastast naist, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

25. detsembril tuli teade, et Haabersti linnaosa tänaval ründas 31-aastane mees 28-aastast meest ja tekitas talle valu. Politsei pidas ründaja kinni. 

25. detsembril laekus teade, et Kesklinnas Laia tänava majutusasutuses ründas 46-aastane mees 29-aastast ja 34-aastast meest, tekitades neile valu ja kehavigastusi. Politsei pidas ründaja kinni. 

25. detsembril teatati, et Haaberstis Järveotsa teel ründasid kolm seni tuvastamata meest 23-aastast joobes meest, põhjustasid talle valu ja kehavigastusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. 

25. detsembril anti teada, et Kesklinnas Laia tänava korteris lõi 25-aastane mees 34-aastast meest näkku, põhjustas talle valu ja kehavigastuse.

25. detsembril laekus teade, et Kesklinnas Turu tänava korteris tekkis elukaaslastest 39-aastase mehe ja 36-aastase naise vahel füüsiline konflikt, mille käigus said mõlemad osapooled kehavigastusi. 

26. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Paldiski maantee majutusasutuses lõi joobes 38-aastane mees turvatöötajat, 22-aastast mees ja tekitas talle valu. Politsei toimetas lööja kainenema. 

26. detsembril anti teada, et Mustamäel Akadeemia teel ründas 37-aastane mees temale tuttavat 65-aastast meest, põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

26. detsembril laekus teade, et Kesklinnas Uus-Sadama tänaval ründas 37-aastane mees oma elukaaslast, 36-aastast naist, põhjustas talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.