"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video Puudulik lumekoristus Haabersti linnaosas läheb teehooldajale maksma ligi 15 000 eurot (0)
28. detsember 2021

„Vaatamata linnaosavalitsuse lepingupartneri pikaajalisele kogemusele tänavate hoolduse valdkonnas, sealhulgas ka varasemale kogemusele Haabersti linnaosa tänavate hooldamisel, ei ole ettevõte eelmisel nädalal lumetõrje töödega nõuetekohaselt ja õigeaegselt hakkama saanud,” rääkis Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov.

24. ja 25. detsembril teostatud tööde kvaliteedi kontrollimise käigus tuvastasid linnaosavalitsuse töötajad puudusi nii tööde kvaliteedi kui ka töödeks ettenähtud hooldustsükli aja ületamisel.

Haabersti linnaosavalitsus teostas linnaosa teedel ning tänavatel libeduse- ja lumetõrje tööde kontrolli ning fikseeris lepingupartneri töös mitmeid puuduseid. Seoses puudustega talvistel hooldustöödel arvab linnaosavalitsus teehooldaja teenustasust maha 14 910 eurot.

„Lumekoristus linnaosa teedel ja tänavatel on kriitilise tähtsusega teenus, mis mõjutab elanike igapäevaelu ja seetõttu on väga oluline, et see oleks nõuetekohaselt tagatud,“ ütles linnaosavanem, kelle sõnul on kontroll lume- ja libedustõrje teostamise üle linnaosas igapäevane. 

„Kahjuks on ka täna veel osad linnaosa tänavad lumepudrused ja raskesti läbitavad, kuid töö tänavate nõutava seisukorra taastamiseks on toimunud terve päev ning Eesti Keskkonnateenused AS on lubanud puudused likvideerida hiljemalt 28. detsembril,“ sõnas linnaosavanem ning vabandas tekkinud ebamugavuste pärast.

Linnaosavanem Siljanov kinnitas, et liikumistingimused linnaosa teedel paranevad lähipäevil.

Linnaosavalitsuse tellimusel alustati täna ka Astangu piirkonnas lume väljaveo ja teisaldusega kortermajade hoovide parkimiskohtadelt ning alates kolmapäevast on plaanitud hoovide koristus Järveotsa tee piirkonnas. Käesoleva nädala puhastusgraafik on leitav Haabersti linnaosavalitsuse veebilehelt www.tallinn.ee/haabersti.

Haabersti linnaosa tänavate, kvartalisiseste teede ja kõnniteede talvist hooldust teostab Eesti Keskkonnateenused AS, kellega sõlmiti hooldusleping järgnevaks kuueaastaseks perioodiks 1. juulil 2021.

Mustamäel linnaosa vanem Lauri Laats kirjutas sotsiaalmeediasse, et on linnaosas lumetõrjet teostavad lepingupartneris pettunud. Laatsi sõnul on pühade ajal teid hooldatud lubatust kehvemalt. Olukord kvartalisisestel teedel olevat lausa allapoole arvestust.

“Nüüd, mis edasi järgneb on see, et tõenäoliselt meie partner tuleb sellest olukorrast sellisel viisil välja, et teeme talle suure trahvi ja loodan, et reedeks saame kõik tegemata tööd ikkagi tehtud,” ütles Laats.

“Motivaatoriks on kahjuks ikka trahv. Kogemus näitab, et kui hakata jõudsalt trahvima, siis koheselt hakkavad ka asjad liikuma,” nentis Laats. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.