"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Kohus mõistis muusik Paul Neitsovile tingimisi vangistuse (0)
29. detsember 2021
Paul Neitsov. Foto: Albert Truuväärt

Tartu maakohus mõistis kolmapäeval teiste inimeste nimele 12 000 euro ulatuses kiirlaene võtnud hasartmängusõltlasest muusikule Paul Neitsovile tingimisi vangistuse.

Kohus mõistis 28-aastasele Neitsovile tingimisi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse ja määras talle kaheaastase katseaja, vahendab BNS.

Kuritegudega tekitatud kahju hüvitamiseks on finantsasutused esitanud 6150 euro suuruse tsiviilhagi. Ülejäänud kahju on Neitsov praeguseks hüvitanud.

Kohus rahuldas kaks tsiviilhagi ning mõistis Neitsovilt välja 4662,41 eurot ja 1487,83 eurot. Lisaks tuleb mehel tasuda riigile menetluskuludena 876 eurot ühe aasta jooksul.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt võttis Neitsov 2019. aasta augustis ja 2020. aasta veebruaris kahe inimese nimele nende teadmata erinevatest finantsasutustest kiirlaene. Süüdistuse järgi võttis Neitsov kiirlaene ligi 12 000 euro eest.

Kriminaalasja arutati kokkuleppemenetluses ning kohtuistung oli kannatanute kaitseks kuulutatud kinniseks.

“Hasartmängusõltuvus on haigus, millest tulenevaid võlgnevusi tasutakse veel aastaid peale raviga alustamist,” kirjutas Neitsov sotsiaalmeedias. “Eks see teebki selle ilmselt niivõrd raskeks, et justkui oled juba vaba, aga minevik kummitab sind ikka ja jälle, ning iseenda eest ei jookse ju kuhugi.”

Neitsov elas enda sõnul viis aastat elu, mida paljud ei oskaks ettegi kujutada. Kust saada raha, et mängida, tasuda võlga või tasuda võla tasumiseks võetud võlga? “Need mõtted viisid mind tollal kelmusteni, mille eest inimesi karistatakse kriminaalkorras,” kirjutas ta.

“Mina ei ole mitte mingi erand ja saan oma karistuse ka mina kolmapäeval, oma 28. sünnipäeval. Igal teol on tagajärg. Noored, ärge sellesse lõksu langege,” kirjutas muusik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.