"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
viiruse neljas laine Vaiknemets: omikron võib viia raskuse haiglatelt perearstidele (1)
29. detsember 2021
Terviseameti hädaolukorra juhi kohusetäitja Ragnar Vaiknemets. Foto: Mats Õun

Terviseameti hädaolukorra juhi kohusetäitja Ragnar Vaiknemets märkis kolmapäevasel pressikonverentsil COVID-19 hetkeolukorra kohta, et omikroni-tüve tulekuga võib raskuskese haiglatelt liikuda perearstidele.

Vaiknemetsa sõnul on omikroni tõttu neljas laine alanud, kuid pole selge, mida see tähendab, vahendab BNS.

“Teadlased alles hindavad andmeid, kuid senised andmed ütlevad, et see tüvi on palju nakkavam kui deltatüvi ning murrab lihtsamini immuunkaitsest läbi,” nentis ta.

“Omikron põhjustab vähem rasket haigestumist, mis on hea uudis, kuid suurem nakkavus võib kõik selle nullida,” märkis Vaiknemets.

Kuna inimesed võivad haigestuda kergemalt, siis võib Vaiknemetsa hinnangul koormus nihkuda haiglatelt kiirabile ja perearstidele.

“Lootust annab ravimite arendamine. Ma usun siiralt, et meil olevad tööriistad aitavad ka omikrontüve vastu – hügieen, distantsihoidmine ja maskikandmine. Seda peab tegema pidevalt ja tehke kõike korraga. See talv võiks jääda viimaseks nii raskeks talveks, aga edasine sõltub meist kõigist,” tõdes Vaiknemets.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp märkis, et omikrontüve inkubatsiooniperiood on ligi kolm päeva ja lühem, kui deltatüve puhul. “Omikrontüvi on nüüd juba domineeriv tüvi.”

Vaiknemetsa sõnul on Eesti elu võrreldes mõne teise riigiga olnud suhteliselt tavapärane.

“Täname neid, kelle tõttu oleme vastu pidanud. Terviseamet on aasta jooksul kõvasti kriitikat saanud, kuid uskuge mind, see ei ole olnud kurtidele kõrvadele. Me ei tee otsuseid sisetunde pealt,” ütles ta.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meenutaja
29. dets. 2021 20:39
https://forte.delfi.ee/artikkel/95504867/intervjuu-meditsiiniajaloolasega-miks-oli-eestil-saja-aasta-eest-leeprapesa-kuulsus