"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
WHO: omikroni oht on endiselt väga kõrge (0)
29. detsember 2021
Foto: Pixabay

“Üldine oht, mis on seotud uue murettekitava variandiga omikron, on endiselt väga kõrge,” ütles Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) oma iganädalases Covidi-ülevaates, vahendab BNS.

“Pidevad tõendid näitavad, et omikronvariandil on kasvueelis deltavariandi ees kahe- kuni kolmepäevase kahekordistumisajaga ning nakkusjuhtude kiire kasvuga, mida on näha mitmes riigis.”

Aafrikas kasvas koroonaviirusesse suremus nädal varasemaga võrreldes 72 protsenti, samal ajal vähenes üle maailma koroonasuremus nelja protsendi võrra. 

Kokku registreeriti maailmas nädala jooksul ligi 44,6 tuhat koroonasurma.

20.-26. detsembrini registreeriti maailmas ligi viis miljonit uut koroonanakatumist. Selles osas oli kasv 39 protsendiga suurim Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Üleilmselt kasvas nädala jooksul koroonasse nakatumine 11 protsendi võrra nädal varasemaga võrreldes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.