"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Lumine talv on kaasa toonud luumurrud ja kokkupõrked nõlvadel (0)
30. detsember 2021
Foto: Pixabay

Lumise talve ja alanud koolivaheaja tõttu on tuhanded inimesed vallutanud Eestimaa liuväljad, suusa- ja kelgumäed, mistõttu on kindlustusseltsid valmistunud talvise meelelahutusega seotud õnnetusjuhtumite sagenemiseks. 

Juba enne jõulupühade ja koolivaheaja algust, 20. detsembri seisuga oli Ergo kindlustus sel aastal registreerinud 22 kahjujuhtumit, kus lapsed või täiskasvanud sattusid õnnetusse talviste vabaajategevuste käigus. Neist pea pooled juhtusid lumelauaga sõites, vahendab BNS.

Tavaliselt ongi talviste sportimistega seotud juhtumeid aastas 30 ringis. Kuna eelmine aasta oli nii mitmelgi põhjusel tavapärasest erinev, polnud ka õiget talveilma, siis oli selliste juhtumite arv oluliselt väiksem.

Ergo isikukahjude osakonna juhi Julia Pakini sõnul on teadlikkus õnnetusjuhtumikindlustuse vajalikkusest aastast-aastasse kasvanud. “Inimesed tunnetavad vastutust oma lähedaste ees ja tajuvad, et ravikindlustus ei kata kõiki kahjusid. Just seetõttu on õnnetusjuhtumikindlustus väga oluline täiendav garantii. Näiteks kui inimene liuväljal või suusamäel kukub ning vajab hambaravi, siis sellise kuluka ravi eest tasumiseks kohe kindlasti haigekassa hüvitisest ei piisa, küll aga on siinkohal abi, kui valida õnnetusjuhtumikindlustuse ravikulude hüvitis,” ütles Pakin.

Viimase nelja aasta talviste õnnetusjuhtumite puhul jäid kindlustushüvitised 20 ja 5590 euro vahele. Keskmine hüvitis oli 625 eurot. Kokku hüvitati nende õnnetusjuhtumite eest 49 405 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.