"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Aastavahetuse ilutulestikke sai pealinnas nautida mitmes eri paigas (1)
31. detsember 2021
Foto: Albert Truuväärt

Tallinn korraldab teist aastat järjest aastavahetuse ilutulestikke mitmes eri paigas, et need oleksid võimalikult hajutatud ja turvalised. Ühtlasi kutsuvad Tallinna linnavalitsus ja Eesti Loomakaitse Selts linlasi loobuma eraviisilistest ilutulestikest ja saama osa linna korraldatud ohututest saluutidest.

Tallinna kuues linnaosas korraldatakse kokku seitse ilutulestikku, nii et iga inimene saab seda nautida mõnes meelepärases paigas oma kodu lähedal.

Kesklinnas toimub ilutulestik Reidi teel Inglirannas, kus on piisavalt suur ala, et tagada pealtvaatajate hajutatus ja samas ka suurepärane vaade. Tuleetendust saab turvaliselt jälgida kogu rannapromenaadi ulatuses ja kaugemaltki – selge ilmaga on see nähtav südalinnast Piritani, häid vaateid pakuvad veel näiteks Lasnamäe paeklint ja Lauluväljak. Lisandväärtust annab vaatemängule meri, mis on tulevärgile suurepäraseks taustaks.

Kõrgeim saluut leiab aset Pirital

Linna kõrgeim saluut leiab aset Pirital, kus see lastakse õhku 175 meetri kõrguselt Tallinna Teletornist. Tulemäng on hästi nähtav nii Pirital, Lasnamäel kui ka Kesklinnas, seda saab jälgida näiteks rannast, Vabaõhukooli teelt ja Ecolandi juurest Mähel.

Täna, aastavahetuse õhtul lastakse Lasnamäel pidulikku ilutulestikku kahest kohast: kultuurikeskuse Lindakivi kõrvalt ja Tondiloo pargist. Lisaks saab Lasnamäel mugavalt jälgida Reidi tee ja Teletorni ilutulestikke.

„Soovime, et Lasnamäe linnaosa elanikud saaksid ilutulestikku nautida kodust mitte kaugel. Kuna meie linnaosa on võrdlemisi suur, korraldame korraga kaks ilutulestikku juba traditsioonilistes kohtades. Tänu sellele saavad paljud ilutulestikku jälgida oma kodust lahkumata või selle lähedal. Nii saame vältida suuri rahvakogunemisi ja turvaliselt pühi tähistada,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Ilja Šnitko.

Lasnamäe linnaosavalitsus kutsub kõiki linnaosa elanikke tähistama aastavahetust vabas õhus, jälgides värvikat ilutulestikku. Ilutulestik algab kahes kohas üheaegselt, kell 00.00 ja kestab ligi seitse minutit. Nagu ka varasematel aastatel, on üheks kohaks, kust ilutulestikku lastakse, Kotka kaubanduskeskuse tagune plats, seda on kõige mugavam jälgida Kultuurikeskuse Lindakivi tagusel platsil ja teistel Laagna tee sildadel.

Samal ajal lastakse ilutulestikku Tondiloo pargis, selle idaosa künka juures. Pürotehnilist etendust saab imetleda pargist ja Linnamäe tee Maxima XXX kaupluse kõrval asuvalt platsilt. Ka tänavu toimub linna peamine ilutulestik Reidi teel, seda saavad oma akendest jälgida ka paljud Lasnamäe elanikud. Samuti saab mugavalt jälgida Teletorni ilutulestikku.

„Kutsume linlasi üles mitte laskma iseseisvalt pürotehnilisi tooteid. Detsembrikuus hoovides ja akende all plahvatavad ilutulestikud hirmutavad loomi ja elanikke ning võivad põhjustada vigastusi ja tulekahjusid. Mõistlikum ja turvalisem on usaldada asjatundjaid, kuna professionaalne ilutulestik on võimsam ning seda lastakse õhku piiratud alal. See on ohutum ja hõlbustab ka ilutulestiku järgset koristust,” lisas Šnitko.

Kaardid sobivate asukohtadega ilutulestiku vaatamiseks Lasnamäel leiab siit.

Haaberstis korraldatakse ilutulestik traditsiooniliselt Õismäe tiigi ääres ning Mustamäel Parditiigi ääres.

Kristiines ja Nõmmel ilutulestikke ei tehta

Põhja-Tallinn tähistab tänavu uue aasta tulekut ilutulestikuga Stroomi rannas, soovitades ohutuse huvides elanikel ise mitte ilutulestikku teha.   

“Korraldame ilutulestiku Stroomi rannas, kuna see on kohalike inimeste armastatud koht, seal on avarust ja hea nähtavus ümberringi, mis kõik ilutulestiku korraldamisele kaasa aitab,” selgitas Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. 

Ilutulestik Stroomi rannas algab 1. jaanuaril kell 00.00. Parim vaade ilutulestikule avaneb ranna territooriumilt ja Kolde puiesteelt. “Palume ilutulestiku armastajatel nautida pigem professionaalide korraldatud vaatemängu ja vältida võimalusel omapäi tegelemist pürotehniliste toodetega, sest ka väikesed laengud võivad põhjustada hooletul käitlemisel tõsiseid vigastusi,” lisas Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap.

Samuti võib ilutulestik traumeerida lemmikloomi. Ühtlasi paneb linnaosavanem südamele, et kui inimesed siiski korraldavad omal käel  ilutulestikku, siis nad koristaksid ise sellest tekkiva prügi. 

Turvalisust ja hajutatust aitavad linnaosade korraldatud ilutulestikel tagada munitsipaalpolitsei ametnikud ja koostööd tehakse ka turvafirmadega. Korraldajad hoolitsevad sellegi eest, et ilutulestikest jäänud praht saaks platsidelt koristatud.   

Kristiines ja Nõmmel ilutulestikke ei tehta.

Loomasõbraliku aastavahetusega saab ühineda siin: http://shorturl.at/lFHQ2

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nüanss
31. dets. 2021 23:30
1. jaanuar on Jeesus Kristuse ümberlõikamise päev, mida tähistatakse kõva mürtsuga. See okultne rituaal sooritatakse 8-ndal päeval peale poisslapse sündi ja antud juhul tähendab see ka kristlaste ajaarvamise algust. https://en.wikipedia.org/wiki/Holy_Prepuce