"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Aasta algusest tõusevad siseturvalisuse valdkonnas palgad (0)
01. jaanuar 2022
Mats Õun

Alanud aastast tõuseb päästjate miinimumpalk vähemalt 12 protsenti ning eesliinil töötavate politseinike ja häirekeskuse päästekorraldajate miinimumpalk ligi viis protsenti.

Lisaks suunatakse tuleval aastal vahendeid infotehnoloogia valdkonda küberturvalisuse tagamiseks ja arendamiseks ning siseturvalisuse valdkonna vabatahtlike toetuseks.

Siseminister Kristian Jaani märkis, et siseturvalisuse valdkonnas töötavad inimesed peavad olema väärtustatud. “Ühiskonna ootus siseturvalisuse teenustele kasvab pidevalt. Selleks, et politseinikud ja päästjad tagaksid meie turvalisust ka tulevikus tänasel kõrgel tasemel, tuleb nende eluohtlikku tööd väärikalt tasustada, mistõttu suunatakse valdkonna palkade tõusuks 11,7 miljonit eurot,” ütles Jaani.

Lisaks saab ministeerium 2022. aastal infotehnoloogia valdkonda küberturvalisuse tagamiseks ja arendamiseks juurde üle nelja miljoni euro. “Siseturvalisuse ja sisejulgeoleku valdkonna asutustena peame olema suutelised käima küberturbe vallas kiirete arengutega kaasas,” selgitas siseminister.

Samuti suureneb Jaani sõnul järgmisest aastast 250 000 euro võrra siseturvalisuse valdkonna vabatahtlike toetus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.