"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis jätkub tasuta kiirtestimine (0)
02. jaanuar 2022
Ain Saarna

Tallinnas jätkavad tänasest tööd neli koroonaennetuspunkti, kus saab eelregistreerimata vaktsineerida. Vabaduse väljaku testimispunktis saab lisaks PCR testile teha jätkuvalt tasuta antigeeni kiirtesti. Jätkub ka eakate kodus vaktsineerimine, aega saab broneerida telefonil 677 8448.

„Tallinn jätkab tasuta kiirtestimisega esialgse plaani kohaselt 16. jaanuarini, et koolivaheajalt ning talvepuhkuselt tulijad saaksid ennast kontrollida, enne kui tööle või suuremasse seltskonda minna,“ ütles Tallinna linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Tänasest jätkavad neli vaktsineerimispunkti osutusid novembris ja detsembris inimeste seas kõige populaarsemaks ja seetõttu otsustasime jätkata just nendes asukohtades.“

Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt on avatud iga päev kell 9–21. Nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Haabersti Rimis (Haabersti 1), Kristiine keskuses (Endla 45), Lindakivi kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22) on argipäevadel avatud kell 12–19 ja nädalavahetustel kell 10–17.

Nõustamis- ja vaktsineerimisteenus on kõigis Tallinna koroonaennetuspunktides eelbroneeringuta ja tasuta. Vabaduse väljaku testimispunktis on tasuta võimalik teha antigeeni kiirtesti, mille tulemuse kohta ei saa inimene küll tõendit, kuid positiivse testitulemuse korral tehakse sealsamas tasuta PCR test. PCR testi tegemine on Vabaduse väljaku testimispunktis saatekirja alusel tasuta, ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust.

Esimese või teise doosiga on vaktsineerima oodatud kõik inimesed alates 12. eluaastast. Immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovituste kohaselt tuleks Jansseni vaktsiiniga vaktsineeritud täisealistel teha tõhustusdoos kahe kuu möödumisel esimesest doosist ning AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi ja Modernaga vaktsineeritud täisealistele alates kolme kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.

Eelkõige eakatele mõeldud teenusena pakub Tallinn võialust vaktsineerimisbrigaad koju kutsuda. Vaktsineerimisbrigaadi koju kutsumiseks saab helistada telefonil 677 8448, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad seitse päeva nädalas kell 9–18.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.