"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Lasnamäel algab Mustakivi tunneli rekonstrueerimine (0)
03. jaanuar 2022
Mustakivi jalakäijate tunnel. Foto: Albert Truuväärt

Tallinnas Lasnamäel algab esmaspäeval Mustakivi tunneli rekonstrueerimine, sest linna kaasava eelarve hääletusel võitis elanike poolehoiu ülekaalukalt just see tegevus.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul viiakse esmalt läbi tunneli remont, vahendab BNS.

“Edaspidi on plaanis muuta ka tunneli arhitektuurset lahendust, aga kuna see osutus objekti kesise tehnilise seisukorra tõttu eeldatust kallimaks, jagasime töö mitmesse etappi. Seega kaasava eelarve vahenditest tunnel remonditakse ning lähema kolme aasta jooksul luuakse sinna eraldi projektina ka sisekujundus,“ rääkis Svet.

Abilinnapea ütles, et tööde esimeses etapis demonteeritakse olemasolevad müügikioskid ning korrastatakse nende alt paljanduvad pinnad. “Kuna seeläbi suureneb tunneli läbikäidav osa, paigaldatakse tunneli lakke lisavalgusteid ning olemasolevad valgustid asendatakse LED-valgustitega. Peale selle eemaldatakse niiskusest kahjustatud seinakattematerjalid ning korrastatakse betoonist seinad ja laed, korrastatakse tunneli põranda ebatasasused ning sadeveerennid. Uuendatakse ka treppide käepidemed,“ rääkis Svet ja lisas, et ehitustöid tehakse korraga poole tunneli ulatuses. “Tunnel jääb jalakäijatele avatuks remonttööde ajal, ent tuleb olla valmis teatud ebamugavusteks.“

Mustakivi tunneli ehitustöid teeb AS TREF Nord, tööd lõpevad aprilli alguses.

“Ehkki praegused Mustakivi tunnelis asuvad kauplemiskohad likvideeritakse, jääb sinna tulevikus siiski üks kauplemisruum, mille opereerimiseks viiakse läbi eraldi konkurss,“ märkis Svet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.