"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod MUPO aastavahetus oli rahulik: tallinlased oskavad pidutseda küll (0)
03. jaanuar 2022
Foto: MUPO

„Üldiselt on vana-aasta ööl rahvas lustlik ja heatahtlik,” kirjeldas Tallinna Munitsipaalpolitsei ameti avalike suhete peaspetsialist MeelI Hunt aastavahetuse melu pealinnas. “Soovitakse head uut aastat, kuuleb kiidu- ja tänusõnu. Paljud pered tulevad ilutulestikule koos lastega ja küllap see mõjutab üldist fooni – tülinorijaid või umbjoobes inimesi palju ei kohanud. Osatakse pidutseda küll, vähemalt nendes paikkondades, kus meie patrullid väljas olid.“

Mupo oli suuremate jõududega väljas Reidi teel, kus toimus aastavahetuse ilutulestik. Samuti Tondiloo pargis, Stroomi rannas ja  Lasnamäel Kotka keskuse juures.

Inimesed olid sõbralikud ja rõõmsas peomeeleolus. Märkimisväärseid intsidente ei olnud. Terve öö peale oli vaid üks juhtum, kus korda rikkunud kodanik Lasnamäel  tuli üle anda politseile kainenemisele viimiseks,“ kirjeldas MeelI Hunt, kelle sõnul oli Reidi teel probleeme parkimisega.

„Kohati pargiti neid risti rästi tee äärde, mis takistas bussipeatusesse ligipääsu. Seetõttu tuli mupo korrapidajal need sõidukijuhid läbi helistada ja paluda neil ümber parkida. Seda valdavalt ka tehti,“ selgitas Hunt.

Operatiivsõidukite kiirema läbipääsu tagamiseks tuli paaril korral liiklust peatada. Kuna foorid ei töötanud, siis tuli pärast ilutulestikku liiklust reguleerida, et jalakäijad turvaliselt üle tee pääseks.

„Võib öelda seda, et samamoodi, nagu ka eelnevatel aastatel, on uusaastaööl inimesed sõbralikud ja heas tujus. Ka korrakaitsjad lähtuvad sellest, et on piduhetk ja seetõttu piirdutakse enamikes olukordades vajadusel vaid suuliste märkustega ja ennetustööga,“ märkis Meeli Hunt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.