"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Piritalt on ära veetud üle 500 autokoorma lund (0)
03. jaanuar 2022
Foto: Pirita LOV

„Kogu detsembrikuu on möödunud sahameestel tihedat tööd tehes. Ka lume äraveoga alustati Pirital juba 7. detsembril ehk kohe, kui algasid esimesed suuremad lumesajud. Ennekõike veame lund ära liiklusohutuse seisukohalt kriitilistest kohtadest nagu ristmikud, ülekäigurajad, väljasõidud ning koolide ja lasteaedade ümbrus. Kõige tähtsam on tagada ohutu liiklemine,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Esimeses järjekorras veetakse lund ära ristmikelt, ülekäiguradade juurest ja haridusasutuste lähedalt. Samuti on lund ära veetud treppidelt ning parklatest ja parkimistaskutest. Kokku on praeguseks Piritalt välja veetud 8000 kuupmeetrit ehk 533 autokoormat lund. Töö on läinud maksma 48 000 eurot.

Liinat sõnas, et pidevalt jälgitakse, et ristmikele ja ülekäiguradade juurde sahkamise käigus tekkinud vallid ei hakkaks nähtavust piirama.

Ta lisas, et linnaosa hooldustööde lepingupartneritega vahetatakse operatiivselt infot teeolude kohta. Pirita lepingupartnerid lumekoristustöödel on Keskkonnahooldus Eesti OÜ ja Fortikus Eesti OÜ. Heakorraga seotud puudustest saavad piritalased teada anda elektrooniliselt Pirita kodulehel oleva lingi kaudu.

Linnaosavanem tuletab meelde, et kinnistute ja ehitiste omanikud on kohustatud eemaldama katustelt lume ja jääpurikad ning puhastama kinnistu ja sõidutee vahelise kõnnitee lumest ja jääst.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.