"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
üle 71 000 euro Sundturvamise tõttu ähvardab MEM Caféd hiigelnõue (0)
03. jaanuar 2022
Foto Terviseamet

Koroonareeglite eiramise tõttu MEM Caféle korraldatud sundturvamine võib kohviku omanikule Elvis Brauerile maksma minna üle 71 000 euro, kui jaanuari lõpuni peaks kohvikut valvama neli turvatöötajat.

Aasta lõpus teavitas amet Brauerit, et summa on tõusnud 71 472 euro peale. Terviseamet põhjendas kirjas, et algselt kavandatud patrullid või lühiajaline mehitatud valve tuli asendada püsivalt nelja turvatöötajaga.

Terviseamet tegi novembri lõpus OÜ-le MEM Kohvikud ettekirjutuse MEM Cafe sulgemiseks, sest ettevõte eiras korduvalt valitsuse korraldusega kehtestatud kontrollinõudeid. Kui algul tagas toitlustuskoha juures korda politsei, siis detsembri algul võttis korrapidamise üle turvafirma EventSECURITY Turvateenistus OÜ.

Turvaettevõttel tuleb tagada, et ettevõtte ruumides ei viibiks kõrvalisi isikuid ning seal ei osutataks teenuseid ega toimuks muud majandustegevust. Turvafirma tagab Vana-Kalamaja tänaval asuva MEM Café juures korda jaanuari lõpuni.

Veel enne kohviku sulgemist määras politsei sunniraha kolmel korral, kokku summas 15 000 eurot. Vahetult pärast MEM Café sulgemist kogunes selle ette hulk inimesi, et avaldada toetust kohviku omanikule.

Elvis Braueri õiguskulude katmiseks lõi SAPTK-i juht Varro Vooglaid kogumisfondi, kuhu oli detsembri alguseks kogunenud 65 117 eurot. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.