"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
EKRE-st lahkunud Tallinna volinik liitub Keskerakonna fraktsiooniga (1)
04. jaanuar 2022
Tallinna volikogu liige Kairet Remmak-Grassmann Foto Scanpix

Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) lahkunud Tallinna volikogu liige Kairet Remmak-Grassmann liitub linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooniga.

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi kinnitas BNS-ile, et Kairet Remmak-Grassmann on avaldanud soovi liituda Keskerakonna fraktsiooniga. “Tema liitumine tõstab veelgi fraktsioonis näiteks sotsiaal- ja haridusvaldkonna pädevust, tal on vastavad kogemused ning olnud ka varasemalt linnavolikogu liige,” lausus Hanimägi.

Remmak-Grassmanni liitumise järel on Keskerakonna fraktsioonil Tallinna 79-liikmelises volikogus 39 häält ja seega on häälteenamusest puudu üks hääl.

Keskerakonnal pole plaanis koalitsiooni lõhkuda

Andre Hanimägi kinnitusel ei tee praegu sotsiaaldemokraatidega koalitsioonis olev Keskerakond pingutusi selle ühe puuduva hääle ja ühtlasi linnas ainuvõimu saamise nimel.

“Ühe inimese liitumine Keskerakonna fraktsiooniga tänast koostööd meie poolt küll ei takista. Nii Keskerakonna fraktsioon linnavolikogus kui ka linnavalitsus lähtuvad koalitsioonileppest ning meil pole plaanis koalitsiooni lõhkuda,” lausus Hanimägi. “Kui koostöö on hea ja tulemuslik ning mõlemad pooled tunnevad end hästi, on oluline linna areng ning mõistlik juhtimine. Fraktsiooniliikmete arv ei ole eesmärk omaette.”

Samuti ei plaani Keskerakond Hanimägi sõnul Remmak-Grassmannile linna struktuuris mingit ametikohta pakkuda. “Remmak-Grassmann töötab linnavolikogu liikmena, muid plaane minule teada ei ole,” lausus Hanimägi.

Kairet Remmak-Grassman lahkus EKRE ridades pärast vaktsiinivastasena tuntud Varro Vooglaiu korraldatud oktoobrikuist meeleavaldust Tallinnas Vabaduse väljakul.

Toetuse kasvatamine ükskõik mis hinna eest

“Ühe erakonna suurim eesmärk ei tohiks kunagi olla vastandumine, umbusu ja vihkamise külvamine ega toetuse kasvatamine ükskõik mis hinna eest. Iga Eesti erakond peab seisma oma väärtuste ja eesmärkide eest ühiskonda tugevdades, mitte nõrgestades. Täna näen, et minu arusaam poliitikast ei lange enam paraku kokku erakonnaga, millesse olen panustanud selle esimesest kongressist saadik nii juhatustes, volikogus kui ka oma kodukohas. Annan teada, et lahkun Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast,” kirjutas Remmak-Grassmann sotsiaalmeedias.

Tema sõnul meeleavaldus Vabaduse väljakul olukorras, kus plaaniline ravi peatatakse, kus arstid, õed ja hooldajad teevad üliinimlikke pingutusi ning võitlus käib inimelude nimel, ei lubanud tal enam vaikida ega jääda passiivseks kõrvaltvaatajaks. “Mul on piinlik ja kahju, et inimeste tervis ja sissetulek, hirmud ning pettumused on seatud niivõrd küüniliselt valimisvankri ette. Seda aga paraku eile kõige ehedamalt nägime,» lisas ta mullu sügisel.

Juba siis kinnitas naine, et jääb kindlasti Tallinna linnavolikokku. “Jään linnavolikokku seisma Pirita inimeste eest, kes mind usaldasid ja kes mulle oma hääle andsid. Ma ei soovi, et linnaosa kaotaks volikogus ühe mandaadi ning ma ei taha, et volikogu koht läheks erakonnale, mis ei jaga neid väärtusi, mida mind toetanud piritalased õigeks peavad,» selgitas Remmak-Grassmann.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Naksitrall
4. jaan. 2022 17:36
Ainuvõim pole kaugel 😂