"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
Piritale rajatakse haljak Eri Klasi mälestuseks (0)
04. jaanuar 2022
Eri Klas. Foto: Albert Truuväärt

„Eri Klas oli aastaid Tallinna Filharmoonia kunstiline juht, samuti rahvusooper Estonia peadirigent ja kunstiline juht, kuid Pirita poolt vaadates on olnud silmapaistev tema töö Pirita kloostri varemetes toimuva Birgitta festivali käimalükkaja ja eestvedajana. Ta oli aastaid Tallinna tunnusfestivali kunstiline juht. Eri Klas on legendaarne tegelane Eesti muusika- ja kultuuriloos,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. „Pirita soovib avaldada austust meie kultuuri suurmehele, luues Pirita kloostri lähedale purskkaevuga haljaku,” lisas Liinat.

Eri Klas. Foto: Albert Truuväärt

Tallinna 2022. aasta eelarves on 300 000 eurot maestro Eri Klasi haljaku loomiseks aadressile Kloostrimetsa tee 2.

Linnaosavanema sõnul istutatakse haljakule olemasolevatele puudele-põõsastele lisaks iluõunapuid, kirsipuid ja ilupõõsaid. „Haljaku uhkuseks saab aga rekonstrueeritud purskkaev, mis hakkab vett purskama maestro taktikepi järgi. Samuti rajatakse ajakohane valgustus. Kloostrimetsa tee ja kloostri vahele jääv ala saab sel aastal uue ja väärika ilme,” kinnitas Liinat.

Esimene Birgitta festival toimus Pirital 2005. aastal, Eri Klas oli selle kunstiline juht kuni 2016. aastani. Eri Klas oli Tallinna aukodanik, Tallinna vapimärgi kavaler ja Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia laureaat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.