"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Tudengisatelliit ESTCube-2 lendab alanud aastal orbiidile (0)
04. jaanuar 2022
Kunstniku nägemus Estcube 2 satelliidist kosmoses. Allikas: estcube.eu

Pikalt arendatud tudengisatelliit ESTCube-2 on valmis saamas ning lendab juba alanud kosmosesse. 

Teisipäeval tutvustab ESTCube’i tiim otseülekandes Tõraveres paiknevast Tartu Ülikooli Tartu observatooriumist satelliidi lennumudelit, missiooni ning kosmosesse saatmise ajakava, vahendab BNS.

Euroopa Komisjon koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga võimaldavad satelliidile koha Arianespace Vega-C raketimissiooni VV22 pardal 2022. aastal. “ESTCube-2 on suurem kui kõik eelnevad kosmosesse lennutatud Eesti satelliidid kokku, hõlmates endas ligi pool tosinat eriilmelist ja tarmukat teaduseksperimenti. Satelliidi valmimisele on saanud hoogu juurde lükata üle neljasaja teadushuvilise noore nii Eestist kui ka välismaalt,” selgitas ESTCube-2 satelliidi projektijuht Hans Teras asja lühidalt.

ESTCube-2 tiimiga liitunud Rakett 69 võitja Karl Vilhelm Valter lisas, et ESTCube-2 projekt on Eesti kosmosevaldkonna lipulaev. “ESTCube projekt on tohutult inspireeriv teadusprojekt. Ma loodan, et kõik Eesti inimesed mõistavad kui suur tähendus sellel väikesel satelliidil on,” sõnas Valter.

ESTCube-2 satelliidi platvormi arendustööd toimuvad Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis, mille direktori Antti Tamme sõnul on tudengid pühendunud ning ambitsioonikad. “ESTCube-2 on observatooriumi, Tartu Ülikooli ja terve Eesti jaoks märgiline projekt, mille õnnestumist toetavad kõik observatooriumi teadlased, insenerid ja tehnilised vahendid,” kinnitas Tamm. “ESTCube-2 missioon on teadusmahukas, selle pardal läbiviidavad eksperimendid sünnivad koostöös ettevõtete ja välismaiste teadusasutustega ning täidavad õilsaid eesmärke.”

Kõigil huvilistel on võimalik satelliidi missiooni, ajakava ja tiimiga lähemalt tutvuda teisipäeval algusega kell 14.14, vaadates otseülekannet veebilehelt www.estcube.eu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.