"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
võimalik varuhaigla käivitamine Helsingis 10 000 uut nakatumist seitsme päevaga (0)
05. jaanuar 2022
Foto Pixabay

Helsingi koroonaolukord on kiiresti halvenenud – linn liigub kõrgendatud valmisolekusse ja valmistub varuhaigla käivitamiseks.  

Helsingis on viimase seitsme päeva jooksul teatatud üle 10 000 uuest nakatumisest. Koroonainfektsiooni saab linnavalitsuse teatel praegu igalt poolt.  Helsingis on nakatumise määr omikroni viiruse variandi tõttu kiirenevas tempos kasvanud ning linn teatas kolmapäeval, et kõrgendab valmisolekut.  

Praktikas tähendab see, et Helsingi valmistab haiglaravi kindlustamiseks ette linnatöötajate üleviimist haiglate abitööjõuks. Lisaks on linn alustanud kohe ettevalmistusi Herttoniemi kiirabihaigla kasutuselevõtuks. Kiirabihaigla jaoks on ettevalmistamisel 50 kiirabivoodit.  

Samuti piiratakse erakorraliste sotsiaal- ja tervishoiuteenuste osutamist, et suunata ressursid vaktsineerimisele, koroonahaigete hooldusele ja muule vältimatule abile.  Linnavalitsuse hinnangul kurnab koroonakriis praegu linna sotsiaal- ja tervishoiuvõimekust sedavõrd, et praegustest ressurssidest üksi ei piisa.  

Helsingi linnavalitsuse hinnangul tähendab suur koroonainfektsioonide arv seda, et üha rohkem tööealisi inimesi peab haiguse või koroonaga kokkupuutumise tõttu töölt lahkuma.  Üha suurenevad ka linna enda töötajate puudumised koroonanakkuste ja karantiini tõttu.  

Helsingi linna haiglates on juba 70 koroonahaiget ja nende arv kasvab jõudsalt. Helsingi koroonahaigeid ravitakse ka Helsingi ja Uusinmaa haiglates.  

Tavaliselt toimib linn põhivalmiduses, kuid lisaks sellele on kolm kõrgemat valmisoleku astet. Need on vastavalt juhtimisvalmidus, kõrgendatud valmisolek ja täielik valmisolek.  

Linnavalitsuse teatel lõpetatakse nüüd kasutusele võetud kõrgendatud valmisoleku tase niipea, kui olukord seda võimaldab. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.