"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
utilitas ja adven tõstavad hindu Tallinlasi ootab veebruaris uus toasooja kallinemine (0)
05. jaanuar 2022
Foto: Scanpix

Alles see oli, kui detsembrist tõusis tallinlaste ­keskkütte hind üle 65 protsendi, kuid nüüd ­ootab ees juba uus hinnatõus: alates veebruarist tõuseb Utilitase klientidele hind veel 17 protsenti, vahendab BNS.

Tallinna toasoe kallineb olenevalt piirkonnast eeldatavasti ka Adveni klientidel. Lisaks Tallinnale kergitab Utilitas kaugkütte hindu veebruaris mujalgi Eestis ning hinnatõuse plaanivad ka teised soojatootjad.

Kütteperioodi alguses maksis toasoojuse megavatt-tund Utilitase pealinna klientidele 50 eurot. Detsembris tõsteti küttehinna piirmäär 83 eurole. Enne aasta lõppu, 29. detsembril kooskõlastas konkurentsiamet juba uue hinnatõusu: 1. veebruarist kallineb Utilitase klientide toasoojuse megavatt-tund 97,15 euroni.

Konkurentsiameti avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits selgitas, et ­hinnatõusu põhjuseks oli detsembris maagaasi hinnatõus 27 protsenti, elektrienergia tõus 202 protsenti ja CO2 kvoodi kallinemine 30 protsenti.

Samuti tõusevad ­keskkütte piirhinnad Adveni klientidele, seda peamiselt nendes piirkondades, kus kasutatakse rohkem maagaasi. Näiteks Põhja-Tallinnas tõuseb piirhind jaanuari 146,07 eurolt veebruaris 165,22 eurole, Pirital 159,53 eurolt 181,13 eurole ja Nõmmel 147,85 eurolt 158,05 eurole megavatt-tunni eest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.