"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Koroonaviiruse leviku riskitase tõusis taas väga kõrgeks (0)
06. jaanuar 2022
Foto Pixabay

Koroonaviiruse deltatüvest kolm korda nakkavama omikrontüve leviku tõttu on seitsme päeva keskmine nakatumisnäitaja Eestis tõusnud üle tuhande, mis tähendab, et koroonaviiruse levik on kõige kõrgemal ehk punasel tasemel.

Neljapäevase seisuga nakatub Eestis seitsme päeva keskmisena 1075,9 inimest, teatas valitsuse pressiesindaja.

Riskimaatriksi teise põhinäitaja, seitsme päeva keskmise hospitaliseeritute arvu järgi on Eesti kollasel ehk keskmisel tasemel. Seitsme päeva keskmisena vajab COVID-i tõttu hospitaliseerimist neljapäevase seisuga 26,14 inimest.

Koroonaviiruse riskitaseme määramise täiendavatest indikaatoritest on seitse päeva keskmine COVID-19 surmade arv 2,8, mis vastab madalale tasemele. Üle 60-aastaste inimeste viimase seitsme päeva nakatumise keskmine näitaja on ümardatult 132 inimest, mis vastab keskmisele ohutasemele ja juhitaval hingamisel viibivate COVID-19 patsientide arv on 15 inimest, mis näitab kõrget riskitaset.

Täiendavalt jälgib valitsus täisvaktsineeritud täiskasvanud elanikkonna hõlmatust vaktsineerimisega, mis on praegu 72,35 protsenti inimestest. Tõhustusdoose on tänase päeva seisuga saanud 303 711 inimest.

Koroonaviiruse detailsem andmestik on https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/koroonakaart .

Epideemia kontrolli alla saamiseks on väga oluline roll vaktsineerimisel. Eestis on vaktsineerimine avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt viieaastased. Ametlik info vaktsineerimise kohta on https://vaktsineeri.ee/covid-19/vaktsineerimine-eestis/ .

Enda ja teiste kaitsmiseks tuleb esimesel võimalusel teha COVID-19 vaktsiini tõhustusdoos, kanda avalikes siseruumides maski, vähendada kontakte ja jääda haigustunnustega koju. Kui nakatub pereliige, tuleb isolatsiooni jääda kõigil kodustel, ka neil, kes on vaktsineeritud. Enne eakate lähedastega kohtumist tuleb võimalusel teha kiirtest. Rohkem infot riskitasemete kohta: https://kriis.ee/kriisi-juhtimine-kusimused-ja-vastused/kriisi-juhtimine/riskitasemed

Koroonaviiruse leviku riskitaset vaatab valitsus üle kord nädalas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.