"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
kaastunne President Alar Karis: kui lahkub mõni tõeliselt Suur Inimene, tekib tühjus (0)
06. jaanuar 2022
President Alar Karis Foto Albert Truuväärt

“Iga kord, kui lahkub mõni tõeliselt Suur Inimene, tekib tühjus. Kurbus,” kirjutas täna president Alar Karis, kelle sõnul oli Maria Klenskaja näitleja, kelles oli tugev tõetunne ja moraal.

“Kes oli nõudlik nii enda kui teiste suhtes,” kirjutas president. “Kelles oli nii jõudu kui haprust, tundlikkust nii tekstis kui mängus. Kelle jaoks kunst oli alati olulisem kui tema isiksus. Kes rääkis sageli ilusamat eesti keelt kui nii mõnigi emakeelne. Kelles oli lõpuni väärikust. Kes tegi Eesti suuremaks. Aitäh, Maria Klenskaja.”

President avaldas südamlikku kaastunnet näitleja lähedastele.

Kultuuriminister Tiit Terik ja ministeeriumi kogu kollektiiv mälestab unustamatut draama- ja filminäitlejat Maria Klenskajat.

“Avaldame siirast kaastunnet perekonnale, lähedastele, kolleegidele. Loomingulises tippvormis näitlejanna lahkumine on täna väga kurb uudis kogu Eestile, kõigile, kes me armastame teatrit ja hindame filmikunsti,” kirjutas Terik sotsiaalmeedias. “Peale selle, särava ja rõõmsa lugude jutustajana jääb Maria Klenskaja meile mällu ka teatrimälu hoidjana. Ta oli eelkäijate kui isiksuste ja nende loomingulise pärandi tutvustaja. Me oleme selle eest tänulikud.”

Maria Klenskaja pälvis oma loometeel mitmeid preemiaid töö eest nii teatrilaval kui ka kinolinal. 2002. aastal autasustas Vabariigi President Maria Klenskajat Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.