"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Vaata, kes kuuluvad valitsust nõustava teadusnõukoja uude koosseisu (1)
06. jaanuar 2022
Teadusnõukoja juht, Tartu Ülikooli (TÜ) rakubioloogia professor Toivo Maimets. Foto Scanpix

Teadusnõukoja juht, Tartu Ülikooli (TÜ) rakubioloogia professor Toivo Maimets tutvustas neljapäeval valitsusele nõukoja liikmeid, kes asuvad järgmisest nädalat nõustama valitsust koroonakriisi puudutavate otsuste tegemisel. 

Teadusnõukoja liikmed on Põhja-Eesti Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja ja vanemarst Mait Altmets, TÜ psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro, TÜ peremeditsiini professor ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda, TÜ molekulaarimmunoloogia professor ja bio- ja siirdemeditsiini instituudi biomeditsiini osakonna juhataja Pärt Peterson, TÜ viroloogia kaasprofessor Margus Varjak ning TÜ kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm.

“Oleme koroonaviirusega elanud ja seda tundma õppinud praeguseks pea kaks aastat, kuid see viirus on teatavasti väga dünaamiline. Seetõttu on valitsuse jaoks eriti oluline, et saaksime otsuseid tehes tugineda teadus- ja tõenduspõhisele infole. Teadusnõukoja roll on valitsusele seda sisendit anda. Soovin uue koosseisu liikmetele jõudu oma põhitöö kõrvalt selle ühiskondlikult vastutusrikka ja kohati paratamatult ka pingelise rolli täitmisel,“ ütles peaminister Kaja Kallas.

Teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa sõnul pidas ta uue koosseisu koostamisel silmas, et esindatud oleksid nii immunoloogia, viroloogia kui ka sotsiaalteaduste valdkonnad, kuid ka arstiteaduse ja laiemalt rahvatervishoiu esindajad. “Asume tööle ajal, kui maailma on vallutanud koroonaviiruse omikronitüvi ning värsked teadusandmed muutuvad pidevalt. Esimese ülevaate anname valitsusele juba järgmisel nädalal,” ütles ta.

Teadusnõukoda koostab valitsusele ajakohaseid ülevaateid ja analüüse, mis kajastavad SARS-CoV-2 viirusega seotud Eesti ja rahvusvahelisi teadusarenguid ning annab vastavalt vajadusele nõu ka sotsiaalministeeriumile, terviseametile või teistele kriisi lahendamisega seotud asutustele. Samuti töötab teadusnõukoda välja vastuseid valitsuse või valitsuse liikmete püstitatud küsimustele.

Teadusnõukoja ülevaated avalikustatakse veebilehel kriis.ee .

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei keegi
6. jaan. 2022 13:47
on see nüüd “mõisapreilile” lojaalsem?; kod Maimets ise on aga väljendanud reaktsioonilist vaadet vaktsineerimise kohustuslikkusest (vt Maalehe intervjuud eelmise aasta alguses)