"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Väo liiklussõlm on liiklejatele avatud (1)
06. jaanuar 2022
Foto: Pixabay

Peterburi teed, Narva maanteed, Tallinna ringteed ja Laagna teed ühendava Väo eritasandilise liiklussõlme ehitustööd on põhimahus valminud ning sõlm on liiklejatele avatud.

Rajatud on neli 2+2 sõidurajaga maantee viadukti, millega Tallinn – Narva maantee on viidud üle selle alla rajatud ringristmiku. Ehituse käigus uuendati Tallinna ringteed 600 m ulatuses ja Rahu teed 800 m ulatuses. Lisaks neljarealistele teelõikudele rajati neli jalgtee tunnelit, jalgratta- ja jalgtee võrgustik, müratõkkeseinad ja bussipeatused. Liiklussõlme kaguküljele ehitati veo-, matka- ja sõiduautode parklad ning parklate ja perspektiivse tankla juurdepääsutee.

Liiklussõlm on tänaseks kogu ulatuses avatud liiklejatele, kuid seoses mõningate materjalide tarneraskustega paigaldatakse veel üksikuid põrkepiirde osi ja seadistatakse muutteabega liiklusmärke ning infotabloosid. Sobivate ilmastikuolude saabumisel viimistletakse rajatud haljastus ja viiakse lõpuni teekatte markeerimistööd.

Tallinna – Narva maantee kilomeetritel 9 – 10,4 asuva liiklussõlme ehitustöödega alustati 2020. aasta kevadel. Liiklussõlme peaprojekteerija on AS K-Projekt. Ehitustööde peatöövõtja Nordecon AS ja omanikujärelevalvet teostas P.P Ehitusjärelevalve OÜ.

Ehitustööde maksumus on 19 miljonit eurot, millest 85% rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vana
6. jaan. 2022 12:18
Hea oleks kui keegi avaldaks antud sõlme liiklusplaani. Mõistlik autojuht vaatab aegsasti, kuidas sõita, millal ümberrivistuda jms.