"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
800 erihoolekandeteenuse töötajast on 90% vaktsineeritud (0)
07. jaanuar 2022
Foto: Scanpix

„Eelmise aasta jaanuaris tundus klientide ja töötajate vaktsineerituse tase 90% väga kõrge eesmärk. Saime kinnitust, et oleme õigel teel, kui klientide vaktsineeritus jõudis kevadel 70%. Nägime, et nakatumised meie üksustes läksid alla ja raskeid haigusjuhte jäi väga harvaks,” ütles AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno, kelle sõnul on ettevõte selle eesmärgi nimel töötanud koroonakriisi algusest peale. “Minu siiras tunnustus ja lugupidamine kõikidele meie töötajatele ja juhtidele, kes on terve aasta vältel iga päev selle nimel tööd teinud.“ 

Sel nädalal saavutas Eesti suurim erihoolekandeteenuse pakkuja AS Hoolekandeteenused eesmärgi vaktsineerida klientidest ja töötajatest üle 90%. Töötajate vaktsineerituse tase on tänase seisuga 90,2%, klientidel 92,8%. 

Terviseedenduse nõunik Kaisa Renteli sõnul on 800 töötaja puhul kõrge vaktsineerituseni jõudmine oluliselt keerulisem kui väiksemas ettevõttes. „Oleme kogu koroonakriisi vältel küsinud töötajatelt, mis teemad kõige rohkem kahtlusi tekitavad ja järjest küsimustele vastanud. Kaasasime pidevalt spetsialiste, veel 23. detsembril käis Narva Haigla arst meie töötajatega rääkimas. Ida-Virumaal oli väga oluline, et info jõudis kolleegideni nii eesti kui vene keeles.“ 

Klientide 90% vaktsineerituse eesmärgi täitis ettevõte eelmise aasta septembris. “Tänu sellele, et meie elanike eestkostjad ja lähedased olid vastutustundlikud ning toetasid kiiret vaktsineerimist, on elanike koroonaga haigestumised olnud reeglina kerged ja lühiajalised,” lisas Lanno. 

Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühilise erivajadusega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud.  

Tänaseks on üle Eesti sulgetud juba üksteist suurt ühiselamu tüüpi asutust, viimasena ootab oma järge Põltsamaal asuv Võisiku Kodu. Kaasaegsed elamistingimused on saanud pea 1400 inimest, kes elavad üle Eesti 70 korteris, 60 peremajas, 21 kortermajas ja 6 eramus. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.