"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Lätis pikendati eriolukorda 28. veebruarini (0)
07. jaanuar 2022
COVID-19 patsiendid Daugavpilsi haiglas. Foto: Scanpix

Lätis on COVID-19 tõttu eriolukord olnud alates 11.oktoobrist 2021 ning eile otsustas valitsuskabinet pikendada seda 28. veebruarini. Eriolukord näeb ette mitmesuguseid piiranguid, sealhulgas rõhutatakse Covid-19 sertifikaadi olemasolu tööhõives ja teenustes, samas kui juurdepääs esmatähtsatele kaupadele ja teenustele on saadaval nn punases režiimis kõigile inimestele.  

Praegu kehtib varasema reegli järgi piirangutest tingitud abi ettevõtjatele jaanuari lõpuni, kuid rahandusminister Jānis Reirs (Uus Ühtsus) kutsus tuleval nädalal üles otsustama edasise toetamise kohta. Tema hinnangul oleks kasulik rääkida ka majanduse üldse avamisest. Peaminister Krišjānis Kariņš kinnitas, et kui sektor Covid-19 reeglite tõttu suletakse, peab valitsus seda toetama.  

Tervishoiuministeerium selgitas, et kehtivaid piiranguid veel tühistada ei ole plaanis, kuna lähiajal on Omicroni variandi leviku tõttu oodata Lätis Covid-19 haigestumuse kiiret kasvu.  

Kuigi Covid-19 Omicron põhjustab väiksema tõenäosusega tõsiseid sümptomeid, on vaktsiini efektiivsus väiksem. Väga kõrge esinemissagedus ohustab paljusid vaktsineerimata inimesi, kellel on kõrge risk raskete Covid-19 sümptomite tekkeks, mis võib kaasa tuua kiire patsientide arvu kasvu haiglates.  

Allikas: eng.lsm.lv (Läti Rahvusringhääling) 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.