"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Rahvusraamatukogu väiksest majast tegi esimese laenutuse Alika Milova (0)
08. jaanuar 2022
Scanpix

Rahvusraamatukogu väikse maja esimeseks laenutajaks sai superstaarisaate võitja Alika Milova, kellest sai ühtlasi rahvusraamatukogu 51 582. lugeja.

Milova laenutas Paulo Coelho teose „Alkeemik“, mis on tema üks lemmikraamatuid.

„Olen lugenud seda vene keeles ainult, nüüd on see hetk, mil saan seda eesti keeles ka lugeda,“ kõneles Milova ja soovitas laenutatud teost kõigile.

Avapäeval sai kuulda kirjanike Brigitta Davidjantsi ja Indrek Mesikepi ehk kirjanikunimega fs-i vestlust elust ja loomingust ning arhitektuurimuuseumi juhi Triin Ojari ettekannet maja ajaloost. Avapäeva vältel pakuti põnevaid tegevusi nii lastele, noortele kui ka peredele. Avapäeva lõpetas Dagö kontsert.

Alates reedest tegutseb rahvusraamatukogu kuni Tõnismäe hoone rekonstrueerimise lõpuni Tallinnas aadressil Narva maantee 11 ehk niinimetatud väikses majas, mis pakub kõiki harjumuspäraseid toiminguid – saab laenutada raamatuid, noote ja helisalvestisi, kasutada lugejaarvutit, autoriseeritud töökohta, printida, skaneerida, kopeerida, küsida infonõustamist, lugeda värsket perioodikat ja uudiskirjandust või niisama aega veeta.

Rahvusraamatukogus hakkas tegutsema ka videomängude muuseum LVLup! , kus saab näha ja proovida arvuteid läbi aastakümnete. 

Narva maanteel asuv rahvusraamatukogu väike maja on avatud igal tööpäeval kella 10–20 ja laupäeval 12–19. Pühapäeviti on maja suletud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.