"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Eesti Lastefond jätkab tasuta grupinõustamistega lapsevanematele, kes plaanivad lahutust (0)
10. jaanuar 2022
Foto: Pixabay

“Lahutuses saavad haiget kõik pereliikmed. Täiskasvanute omavaheliselt suhete klaarimiselt tuleb pärast lahkuminekut tähelepanu suunata eelkõige laste psüühika kaitsmisele,” selgitas Eesti Lastefondi esindaja Sirje Grossmann-Loot.

Eesti Lastefond jätkab ka sel aastal koos Tallinna Sotsiaal-ja Tervishoiuametiga tasuta grupinõustamistega lapsevanematele. Meie teenust toetab .Grupinõustamine lapsevanematele, kes on mõelnud lahutamisele või lahutavad. Tänaseks on Eesti Lastefond lapsevanemaid tasuta nõustanud rohkem kui 20 aastat.

Mõnikord on lahkuminek ainus lahendus

“Lahkuminek,  see on tagajärg  ja teadmine, et täiskasvanud ei saanud millegi olulise kohendamisega omavahelistes suhetes  hakkama või  ei osanud või ei tahtnudki.  Mõnikord võib tunduda, et ainus lahendus on lahutus. Mõnikord see ongi ainus lahendus,” tõdes Grossmann-Loot.

“Kui aga  peres on laps/lapsed, siis  tuleb juba  lahutusotsuse küpsemisel,  hakata elu  mõtestama  uuest vaatenurgast. Te ei ole enam/varsti ei ole enam  abikaasad/kooselupartnerid vaid  ainult isa ja ema  lastele. Ühest teist saab ilmselt kaugvanem.  Lapsed, ükskõik kuidas nad  ka oma tundeid varjasid või vastupidi  nähtavalt demonstreerisid, on  ikkagi igapäevaselt ühe vanema puudumisest haiget saanud ja  tunnevad ennast hüljatuna.”

Mida teha? Kuidas toimida?

Üks kord kuus, teisipäeviti on võimalik nõustaja ja sarnases seisus olevate lapsevanematega  turvaliselt arutada oma lahutuseelset või  lahutusprotsessis olevat elu  ja  leida lahendusi, kuidas olla  hea lahutusjärgne lapsevanem oma lapsele. Vajalik on eelregistreerimine.

Tasuta grupinõustamised toimuvad  kord kuus teisipäeviti  kell 17.30 Tallinna vanalinnas Lai tänav 31, Eesti Lastefondi ruumides

18 jaanuar15 veebruar15 märts12 aprill17 mai14 juuni13 september18 oktoober15 november13 detsember

Rohkem teavet lastefondi kodulehelt www.elf.ee  või e-posti teel lastefond@elf.ee.

Grupinõustamine aktiivsus-ja tähelepanuhäire diagnoosi/sümptomitega lapsevanematele /ATH tugirühmad/.

ATH tugirühma on oodatud lapse vanemad, tugiisikud, vanavanemad, lasteaia ja kooli õpetajad – kõik lapsele olulised inimesed.

ATH tugirühmades arutame aasta jooksul 10 erinevat teemat, kuid alatati saab vastuse ka see küsimus, mis teile hetkel kõige rohkem muret teeb.

On oluline, et ATH lapsele lähedased isikud teaksid ATH sümptomeid ja oskaksid oma käitumisega  aidata lapsel igapäevaeluga paremini  toime tulla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.