"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Kohus saatis Lasnamäe baaritüli tapmise peategelase pikaks ajaks vangi (0)
10. jaanuar 2022
Foto: Pixabay

Harju maakohus mõistis esmaspäeval Tallinnas Läänemere teel 2020. aasta suvel baaritülis toimunud tapmise peategelasele Roman Gluhhovtšenkole pika vanglakaristuse.

Kohus mõistis 32-aastasele Gluhhovtšenkole 17 aasta, kolme kuu ja 17 päeva pikkuse vangistuse, 34-aastasele Ilja Gaidalenkole kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse ja 31-aastasele Maksim Vassiljevile üheaastase vangistuse, millest arvestatakse maha vahi all oldud aeg viis kuud ja 17 päeva ning lõplik karistus on kuus kuud ja 13 päeva tingimisi üheaastase katseajaga.

Kohus mõistis süüdistatavatelt kannatanu Julia kasuks välja hüvitise 3000 eurot ja tapetud Nikita vanematele 15 000 eurot.

Kohus põhjendas ka kohtuotsuse motiive ja tõi esile, et kogu sündmuste ahela käivitas ja viis traagilise tagajärjeni kannatanu Julia provotseeritud tüli. 

Novembri toimunud kohtuvaidluses taotles prokurör Kelli Kruusimägi Roman Gluhhovtšenkole koos eelmise kuriteo eest kandmata karistusega 17 aasta pikkust vangistust, Ilja Gaidalenkole kuue aasta ja kuue kuu pikkust vangistust ning Maksim Vassiljevile ühe aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, millest tal tuleb reaalselt ära kanda viis kuud ja 17 päeva ning ülejäänud karistust tingimisi kaheaastase katseajaga.

Samuti leidis prokurör, et meestelt tuleb välja mõista kannatanute mittevaraline kahju kokku 100 000 eurot.

Baariõhtu lõppes veretööga

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab 32-aastast Roman Gluhhovtšenkot ja 34-aastast Ilja Gaidalenkot 26-aastase mehe tapmises läinud aasta 22. augustil Tallinnas Lasnamäel asuva baari ees. Kolmandat kuriteos osalenud meest, 31-aastast Maksim Vassiljevit süüdistatakse avaliku korra raskes rikkumises.

Mais alanud protsessil tunnistas end süüdi Vassiljev, osaliselt tunnistas süüd Gluhhovtšenko ning oma süüd eitas Gaidalenko.

Ükski kolmest ei olnud nõus nende vastu esitatud tsiviilhagidega. 

Kohtueelse menetluse käigus kogutud tõendite järgi tekkis 2020. aasta 22. augusti varahommikul Tallinnas Läänemere teel asuvas baaris esmalt konflikt süüdistatava Gluhhovtšenko ning Julia vahel. Selle käigus lõi süüdistatav naist, kuid baarikülastajate sekkumisel olukord lahenes.

Mõne aja möödudes tekkis baari ees konflikt naise abikaasa, 26-aastase Nikita ja süüdistatavate vahel, mis eskaleerus kiiresti füüsiliseks. Selle käigus lõi kannatanu süüdistatavaid, mille järel hakkasid kolm süüdistatavat kannatanut peksma. Kakluse jätkudes lõi Gluhhovtšenko vastast mitu korda noaga. Seejärel istus Nikita abikaasa Julia autorooli ja sõitis seltskonna suunas, rammides baari seina.

Ka lõi Gluhhovtšenko süüdistuse järgi baari ees arenenud tüli käigus noaga konfliktis osalenud 39-aastast taksojuhti, kes õnneks raskelt viga ei saanud. Lõpuks lahkusid süüdistatavad sündmuskohalt ja pealtnägijad helistasid häirekeskusesse.

Kiirabi viis raskelt viga saanud Nikita haiglasse, kus ta suri saadud vigastustesse tund aega hiljem.

Gluhhovtšenko tabamiseks kulus kaks kuud

Politseil õnnestus tagaotsitavaks kuulutatud Vassiljev tabada 2020. aasta 25. augustil, Gaidalenko sama aasta 31. augustil ja Gluhhovtšenko tabati Riia lähistel Läti politseinike poolt sama aasta 24. oktoobril.

Kriminaalmenetlust juhtinud ringkonnaprokuröri Kelly Kruusimägi sõnul oli traagiliste tagajärgedeni viinud sündmuste ahelas oma roll alkoholil. “Tüli sai alguse varajastel hommikutundidel baaris alkoholi tarvitanud inimeste osalusel. Kiiresti eskaleerunud sündmused viisid aga noaga löömiseni, millega võeti elu noorelt mehelt,” ütles Kruusimägi. 

“Gluhhovtšenkot süüdistatakse kehalises väärkohtlemises ja tapmises ning kuna teda on varem tapmise eest karistatud, kvalifitseerub tema tegu süüdistuse kohaselt ja karistusseadustiku järgi mõrvaks. Gaidalenkot süüdistatakse tapmises ning Vassiljevit avaliku korra raskes rikkumises. Eeluurimise ajaks võeti mehed kohtu loal vahi alla ning Gluhhovtšenko ja Gaidalenko viibivad seal praeguseni,” lisas prokurör. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.