"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
video Rahvusraamatukogu hoone renoveerib 59 miljoni euroga Ehitus5ECO OÜ (0)
10. jaanuar 2022

Esmaspäeval, 10. jaanuaril sõlmis Riigi Kinnisvara AS (RKAS) lepingu Eesti Rahvusraamatukogu hoone renoveerimistööde hanke võitja Ehitus5ECO OÜ-ga; tööde maksumuseks on 59 miljonit eurot. 

Renoveerimistöödega planeeritakse jõuda lõpule 2025. aasta kevadel, teatas RKAS. Sõlmitud lepingu raames on kavas hoone täielikult renoveerida, sealhulgas uuendada hoone tehnosüsteemid, muuta ruumiplaneeringut ja mitmekesistada ruumide kasutusotstarvet. Samuti luuakse uued valguslahendused ning parandatakse kogu hoone energiatõhusust.

Raamatukokku tuleb kinosaal

“Rahvusraamatukogu on märgiline hoone Tallinna ja kogu Eesti jaoks, mis vajab põhjalikku ja tänapäevast uuenduskuuri. Renoveerimistööde eesmärk on muuta hoone nutika ruumilahenduse ning tänapäevaste materjalide abil kaasaegseks ja mugavaks. Renoveeritud hoonesse kolib ka rahvusarhiiv ja see omakorda annab võimaluse vabastada Tallinnas mitu hoonet. Nii muudame ruumikasutuse efektiivsemaks,” sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.

Ajas muutunud avalikke funktsioone arvestades tulevad rahvusraamatukokku näiteks rühma- ja õpitoad, arvutiklass, salvestusstuudio, kaks teatrisaali, kinosaal ja kõik muu tänapäevasele kultuurikeskusele sobilik.

“Eesti on seda väärt, et tal on nii sisult kui ruumilt maailma moodsaim rahvusraamatukogu ja mul on suur rõõm, et oleme kindlalt astumas sellele teele koos oma heade partneritega,” rõõmustas rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo.

“Ehitus5ECO OÜ-l on au olla osaline nii väärika hoone renoveerimistöödel. Tegemist on insener-tehniliselt keeruka ja rohkete väljakutsetega ehitustööga. Renoveerimistööd kestavad kolm aastat, millele järgneb hoone sisustamine,” ütles Ehitus5ECO OÜ juhatuse liige Andres Neemre. 

Rahvusraamatukogu on muinsuskaitse all olev hoone

Tema sõnul vahetatakse ehitustööde käigus täielikult välja hoone kaheksanda korruse katusepüramiid, võimaldades sinna tehnoruumide asemel rajada täiendava saali. Rekonstrueeritakse hoone katused ja terrassid, rajatakse hoone peakorpuse alla kinosaal ning tugevdatakse olemasolevaid konstruktsioone.

“Usume, et koostöös projekteerija, Riigi Kinnisvara AS-i ja Rahvusraamatukogu esindajatega õnnestub hoone uuenduskuur hästi ning Eesti üks väärikamaid hooneid saab sisult uueks ja kaasaegseks, säilitades samal ajal oma ajaloolise ja väärika välimuse,” lisas Neemre.

Eesti Rahvusraamatukogu on muinsuskaitse all olev hoone Tallinnas, Tõnismäel, mis valmis 1993. aastal. Hoone arhitekt on Raine Karp ja sisearhitekt Sulev Vahtra.

Renoveerimistööde aluseks oleva projekti on koostanud ettevõte Sirkel & Mall OÜ ning sisearhitektuurse lahenduse lõi VL sisearhitektuur OÜ meeskond. Hoone suletud netopind on 43 451 ruutmeetrit. Renoveeritud hoonesse kolivad 2025. aasta kevadel lisaks Eesti Rahvusraamatukogule ka rahvusarhiivi Tallinna üksus ja VAT teater.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.