"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinn tutvustab Dubai EXPO äriseminaril digilahenduste rakendusvõimalusi linnakeskkonnas ja -valitsemises (0)
10. jaanuar 2022
Foto: Scanpix

„Tallinnal on ambitsioon kujuneda erinevate tehnoloogiate, uuenduste ja ettevõtetega koostöö abil süsinikneutraalseks linnaks ning pakkuda seeläbi suurepärast elukeskkonda ja -elukvaliteeti, aga ka tarka ja andmetele tuginevat linnajuhtimist,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kelle sõnul on maailmanäitusest osavõtu eesmärk toetada Eesti ettevõtteid edulugude tutvustamisel ning näidata ühtlasi Tallinna kui tehnoloogiliste innovatsioonide väljatöötamiseks ideaalset asukohta..

Tallinn ja Tartu korraldavad IT-äridelegatsiooni ühisvisiidi raames 10. jaanuaril Dubai EXPO Eesti paviljonis tuleviku linna lahendusi tutvustava äriseminari, mille avakõne peab linnapea Mihhail Kõlvart.

Kahe Eesti suurima linna näidetel tutvustatakse häid praktikaid linnade ja ettevõtete omavahelisest koostööst, mis on aidanud turule tuua uusi nutikaid tooteid ja teenuseid linnade jätkusuutlikuks arenguks ning pakkunud tehnoloogia abil lahendusi aktuaalsetele linnalistele probleemidele.

Rahvusvahelise haardega Eesti ettevõtted tutvustavad tuleviku linna lahendustele keskenduval seminaril, milliseid tehnoloogilisi lahendusi ja tooteid nad linnade jaoks pakuvad. Auve Tech, DATEL, Telia, Mobi Lab, Positium, Bercman Technologies ja EyeVi Technologies on koostöös Tallinna ja Tartuga oma erinevaid tooteid testinud ja arendanud.

Autonoomsete transpordilahenduste arendamise ning tootmisega tegelev ettevõte Auve Tech pakub täismahulist teenust, mis hõlmab endas autonoomseid sõidukeid ning nende integreerimist erinevatesse keskkondadesse. Esimesed katsekilomeetrid on linnades läbinud ettevõtte arendatav maailma esimene isejuhtiv vesinikusõiduk.

Tarkvara ja infosüsteeme arendav DATEL, kes muuhulgas on loonud Tallinna linnale planeeringute infosüsteemi, on suurlinnadele suunanud uue tootena Euroopa Liidu satelliidi andmetel baseeruv varajase hoiatuse süsteemi, mis suudab tuvastada suurte infrastruktuuride – nt sillad, torujuhtmed, suurhooned – nihkumise või vajumise kuni 1 mm täpsusega.

Telia Company kui üks Euroopa suuremaid telekommunikatsiooniettevõtteid pakub teenuseid nii era- kui ärikliendile. Linnadele suunatud tootena on välja töötatud Crowd Insights teenus, mis võimaldab mobiilivõrgu anonüümsetele koondandmetele tuginedes analüüsida inimeste liikumist ning teha seeläbi andmepõhiseid juhtimisotsuseid.

Disaini- ja tarkvaraarendusfirma Mobi Lab on Tartu linnas välja arendanud näiteks mobiilirakenduse Tartu bussiajad, mis võimaldab nutitelefonist vaadata Tartu linnaliinide reaalajainfot. Lisaks sellele on nad teinud liitreaalsuse lahendusi Loodusmuuseumile. Mobiilpositsioneerimisel saadud andmeid analüüsiva Positiumi abil on Tartu linnas ümber korraldatud kogu bussiliinide võrgustik, mis arvestab inimeste liikumisvajadusi.

Bercman Technologies tegeleb liiklusohutust suurendavate toodete ja teenuste arendamine ja müümisega. Üheks nende tooteks on nutikad ülekäigurajad, mis on paigaldatud ka Tartusse. Uudset autodele paigaldatavat kaardistamistehnoloogiat pakkuv EyeVi Technologies tuvastab automaatselt teetähised ning teekatte defektid ning loob isesõitvate autode juhtimiseks vajalikud täpsed kaardid.

Maailmanäitusel osalemise eesmärk on aidata Eesti ettevõtetel ja organisatsioonidel luua kontakte nii Lähis-Ida regioonis kui ka terves maailmas ning kasvatada seeläbi oma toodete ja teenuste müüki. Maailmanäitus on Dubais avatud 2022. aasta märtsi lõpuni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.