"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Johnsonit ähvardab järjekordne koroonapiiranguid eiranud peo skandaal (0)
11. jaanuar 2022
Suurbritannia peaminister Boris Johnson. Foto: Scanpix

Briti peaminister Boris Johnson sattus teisipäeval järjekordsesse valitsuse kroonapiirangute rikkumise skandaali, kuna politsei uurib Downing Streeti kogunemist, millest võtsid osa kümned kõrged ametnikud.

Johnson ja tema valitsuse liikmed võtsid väidetavalt 2020. aasta mais, kui igasugune lähisuhtlus oli koroonapandeemia tõttu keelatud osa peost peaministri ametiresidentsi aias, vahendab BNS.

Esmaspäeval lekkis riigiteenistuja Martin Reynoldsi e-kiri, mills ta kutsub rohkem kui 100 Downing Streeti kolleegi peole tulema ja oma joogid kaasa võtma. Väidetavalt käisid koosviibimisel ka Johnson ja tema naine Carrie.

Detsembris kerkisid esile samalaadsed süüdistused  Downing Streeti pidude kohta 2020. aasta jõulude eelsete koroonapiirangute ajal.

Johnson määras valitsuse endise eetikanõuniku Sue Gray süüdistusi uurima. Nüüd tuleb Grayl ilmselt laiendada tööd järgimistele süüdistustele.

Londoni politsei ütles esmaspäevaõhtust leket kommenteerides, et nad küsitlevad inimesi seoses võimaliku koroonareeglite rikkumisega mais.

Johnson püüdis esialgu jätta muljet, et tema ei tea Downing Streeti koroonapiirangute rikkumisest midagi, kuid esmaspäeval ilmnenud seigad näitavad tema otsest seotust.

Reynoldsi meilis 2020. aasta maist seisab: “Pärast erakordselt töist perioodi oleks tore ilusat ilma ära kasutada ja võtta täna õhtul nr 10 aias mõned sotsiaalselt distantseeritud joogid.”

Suurbritannia oli sel ajal esimest korda COVID-19 tõttu lukku pandud ja keelatud olid ka igasugused vabas õhus kogunemised.

Meilile jälile saanud ITV Newsi sõnul kogunes aiapeole umbes 40 inimest, söödi piknikutoitu ja rüübati jooke.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.