"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Kasahstani president: Vene väed hakkavad kahe päeva pärast lahkuma (2)
11. jaanuar 2022
Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni (KJLO) sõdurid. Foto: Scanpix

Kasahstani president Kassõm-Žomart Tokajev ütles teisipäeval, et Venemaa juhitud väekontingent asub riigist lahkuma kahe päeva pärast ning Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni (KJLO) vägede väljaviimine ei võta aega üle kümme päeva, vahendab BNS.

“KJLO rahuvalvejõudude peamine missioon on edukalt täidetud,” ütles Tokajev.

“Kahe päeva pärast algab KJLO ühendatud rahuvalvekontingendi järkjärguline väljaviimine,” kinnitas ta videosilla teel parlamendi ees esinedes, lisades, et see protsess ei kesta kauem kui kümme päeva. 

Tokajev kinnitas Smailovi Kasahstani peaministriks

Kasahstani president Kassõm-Žomart Tokajev allkirjastas teisipäeval korralduse, mis kinnitas riigi uueks peaministriks Alihan Smailovi.

Alihan Smailov. Foto: en.egemen.kz

Eelnevalt oli teisipäeval Smailovi kandidatuuri heaks kiitnud parlamendi alamkoda mažilis.

49-aastane Smailov on olnud rahandusminister, presidendi abi ja riigi statistikaameti juht.

Kui selle aasta alguses algasid Kasahstanis ulatuslikud protestid, saatis president Tokajev 5. jaanuaril Askar Mamini juhitud valitsuse erru ning peaministri esimene asetäitja Smailov määrati täitma valitsusjuhi kohustusi.

Rahutuste mahasurumiseks kutsus Tokajev Kasahstani Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni (KJLO) väed.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

rahalugeja
12. jaan. 2022 14:05
Eks vägede välisriigis hoidmine maksab ka midagi.
ei keegi
11. jaan. 2022 09:42
kui nad nii kiiresti välja viiakse siis lugupeetava Blinkeni vaimukused sel teemal olid ju selgelt ülepakutud, ehk isegi pahatahtlikud; selguse huvides võiks meie meedia valgustada sündmusi ka veidi ülevaatlikumalt, ära tähendades, et osa protestijatest olid varustatud tulirelvadega ning võitluses nendega hukkus paarkümmend korrakaitsjat, vigastatuid oli aga sadu