"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
Tänavaküsitlus Kuidas energiahinna tõus on inimeste elujärge mõjutanud? (0)
11. jaanuar 2022

Liisi (pildil) sõnul ei ole ta sel kuul veel elektriarvet saanud, kuid juba möödunud aasta lõpus laekunud arved olid eelneva aasta sama perioodiga võrreldes pisut kõrgemad.

„Aga kuna meil on keskküte ja elektrit kasutavad ainult valgustid ja kodumasinad, siis väga suurt vahet pole veel,“ ütles ta. „Meil on umbes 5 aastat börsipakett olnud.“

Õismäe korteris elav Katrin on aga elektriarve juba kätte saanud ja see on kahekordne. „Mul on ka 91 aastane ema, kes elab Nõmmel ja üldiselt tarbib väga vähe elektrit. Eelmisel talvel oli tema elektriarve 50 eurot kuus. Nüüd on see 122 eurot sama tarbimise juures,“ ütles ta. „Pean emaga minema Nõmme linnaosavalitsusest talle toetust taotlema.“

Katrini sõnul hoiavad nad ka pidevalt Nord Poolis elektrihindadel silma peal, et teada millal see odavam on.

Marguse elektriarve oli 36 eurot, mis on veidi üle poole rohkem kui möödunud kuul. „Ma kasutasin muidugi natuke rohkem ka. Elektrit kulub kõige rohkem pesumasina ja ahju peale,“ ütles ta.

Marguse sõnul pole hinnatõus talle isiklikult veel rahakoti peale hakanud, aga sõbral olla ehitusjärgses majas elektriarve üle 700 euro küündinud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.