"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Juurdeehituse avamine Merivälja kool pääses ruumipuudusest ning õpilased saavad ühes vahetuses koolis käia (0)
11. jaanuar 2022

Teise korruse osalise rekonstrueerimise ja juurdeehitusega lisandus hoonesse 130 õpilaskohta, mis annab võimaluse tuua kogu koolipere ühe katuse alla,“ ütles Merivälja direktor Greta Henriksson. „Saame elada ühist koolielu, mahume ilusasti koolimaja ühte vahetusse, sest meil on lõpuks kaasaegsed ilusad ruumid.”

Vaata galeriid (31)

Henriksson ütles, et Merivälja koolis on ruumipuudus probleemiks olnud mitu viimast aastat seoses algkoolist põhikooliks üleminekuga. „Kõige tähtsam on meie jaoks kindlasti see, et saime juurde neli uut täiemõõdulist klassiruumi, ühe rühmaõppeklassi ja kolm väikerühmale mõeldud õppeklassi,“ sõnas ta.

Õpilased ise rõõmustavad kõige enam suure koridori ning hubase puhkenurga üle, kus saab vahetunnis mugavalt juttu puhuda või kontrolltööks korrata. 

“Siin on hästi mõnus istuda, sest siin on nii palju ruumi ja tore sõpradega olla,” leidis Merivälja Kooli õpilane Mariete. “Minu arust kõige ägedam koht  uue koolihoone juures on need uued koridorid. See on lihtsalt nii teistsugune ja ei ole harjunud sellega,” lisas kooliõde Triinu.

“Kui me vaatame siin  ringi, siis esiteks on siin piisavalt ruumi ja valgust.  Suured aknad, korralik ja  kõige kaasaegsem ventilatsioon, mis tänasel hetkel oli võimalik saada. Pluss digitaalsed võimalused, meil on siin näiteks nüüd interaktiivne tahvel,” rõõmustas Merivälja Kooli õppejuht Merike Jürilo koolihoone juurdeehituse üle.

Varasemalt oli Merivälja kool algkool, mis on viimase viie aasta jooksul kasvanud täiemahuliseks põhikooliks. „Usun, et suurtematel õpilastel on rohkem seda võrdlusvõimalust, et kuidas oli kool enne ja nüüd, sest Merivälja kool oli algselt algkool,“ lausus Henriksson. „Kindlasti on kooli profiil tänu sellele muutunud, sest nüüd me oleme multifunktsionaalsete ruumidega põhikool.“

Henrikssoni sõnul on õpilased väga õnnelikud, sest kooli avarus annab õpilastele juurde ka mõtlemisavarust. „Meie kool on nüüd avaram, siin on rohkem valgust ning see meeldib õpilastele,“ ütles ta. „Suuremad õpilased vajavad tegelikult suuremaid ruume, mis on rohkemate võimalustega ja meil on hea meel, et saame neile seda nüüd pakkuda.“

Ehitust alustati 2021. aasta kevadel ja lõppes sama aasta novembris. „Novembri lõpuks saime oma kasutusloa ja sellest ajast oleme saanud neid ruume kasutada,“ sõnas Henriksson. „See juurde ehitatud osa ongi see, mis meie koolist alati puudu on olnud. Nüüd on koolimaja välimiselt ja sisemiselt terviklik hoonete kompleks.“

Kool sai juurde neli suurt klassiruumi, ühe rühmaõppeklassi, kolm väikerühmale mõeldud õppeklassi ja kaks kabinetti. Teise korruse osalise rekonstrueerimise ja juurdeehitusega lisandus hoonesse 130 õpilaskohta, mis annab võimaluse tuua kogu koolipere ühe katuse alla. Rajati ka multifunktsionaalne ala, mida klassiruumide lükandseinte avamisel saab kasutada ühisürituste läbiviimiseks. Kooli sissepääsuala uuendamisega tagati ratastooliga liikujatele ligipääs garderoobitsoonist kõigi kooliruumideni.

Henriksson ütles, et Merivälja kool on varasemalt tegutsenud nii kahes erinevas vahetuses kui ka erinevas majas. „Me olime Merivälja lasteaia moodulhoonetes nii-öelda üürilised, et pooled õpilased pidid oma õppetööd seal tegema,“ sõnas ta. „Tänu sellele, et juurdeehitusega lisandus õpilaskohti, saame tuua kogu koolipere ühe katuse alla.“

Nüüd on Tallinn jõudud koolide renoveerimisega lõpusirgele. 90 protsenti 57-st üldhariduskoolist ja 10 huvikoolist on vastavalt hoone vajadusele uuenduse läbinud.

“On jäänud mõned üksikud, kus võib-olla on renoveerimisvajadus natuke suurem ja  me nende koolidega loomulikult tegeleme nii sellel kui ka lähiaastatel,” lisas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.