"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinn toetab koostööd MKM-iga Ülemiste terminali väljaehitamiseks (0)
11. jaanuar 2022
Rail Baltica Ülemiste terminali kavand.

Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäevasel istungil heaks kiita Tallinna linna ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) vahel sõlmitava Rail Balticu Ülemiste reisiterminali ja ümbritseva ala arendamise koostöökokkuleppe. 

Ühtlasi volitatakse koostöökokkuleppele Tallinna linna nimel alla kirjutama abilinnapead Andrei Novikovi, selgub otsuse eelnõust.

Lepinguga reguleeritakse MKM-i ja linna koostööd, et tagada ühisterminali ja ümbritseva ala väljaehitamine 2026. aasta lõpuks.

MKM toetab linna rahaliste vahenditega, et kiirendada eraisikutelt ühisterminalile uute juurdepääsuteede ja trammitee uude asukohta rajamiseks vajalike kinnisasjade omandamist.

Ühtlasi korraldab MKM Ülemiste kergliiklustunneli ehitamise. MKM finantseerib selle ehitamist kuni 400 000 euro ulatuses ja linn ülejäänud osas. 

MKM ja linn teevad ka koostööd otsimaks võimalusi arendada väljaspool detailplaneeringu ala asuvaid Tartu maantee kergliiklustunnelit, Kesk-Sõjamäe auto- ja kergliiklustunnelit ning Ülemiste kaubajaama alale jäävat kolme kergliiklustunnelit.

Kavandatav Rail Balticu Ülemiste reisiterminal on osa Rail Balticu projektist. Selle ehitus läheb maksma 160–170 miljonit eurot.

Ülemiste ühisterminali detailplaneering on kavandatud kehtestada selle aasta 31. maiks ning sellega planeeritud ehitiste ehitamisega alustada järgmise aasta keskel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.